E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Humus Active Plus?

Humus Active Plus to BIO nawóz. Jest połączeniem kwasów humusowych wzmacniających glebę. Równocześnie ten sam kwas pomaga zachować wodę i składniki pokarmowe potrzebne do wzrostu roślin. Zawarte minerały ilaste rozszerzają pojemność wodną gleby. Dzięki tym składnikom rośliny utrzymują się dłużej w lepszej kondycji.Jak działa Humus Active Plus?

Nawóz działa w bardzo prosty sposób. Jego właściwości wpływają bezpośrednio na glebę, jak i rośliny. Po użyciu nawóz wzmacnia strukturę gleby oraz zwiększa jej możliwości zatrzymywania wody. Dodatkowo dzięki odpowiednim związkom chemicznym sprawia, że rośliny rosną w tym samym tempie. Nawóz, potęguje wzrost korzeni, zwiększając ilość grzybów Mikoryzowych i Trichoderm, które ograniczają rozwój grzybów powodujących choroby w roślinach. Trwała aktywna próchnica dostarcza odpowiednich składników pokarmowych w najważniejszych etapach rozkwitu roślin. Dla samej gleby produkt również czyni wiele dobrego. Przede wszystkim, pozwala na rozwój pozytywnych dla roślin organizmów w glebie. Nawóz zawiera w swoim składzie kilka rodzajów bakterii. Bakterie celulolityczne rozkładające materię organiczną. Bakterie z gatunku Bacillus tworzą biokatalizatory potęgujące rozkwit roślin ograniczając przy tym rozwój różnych chorób w glebie. Bakterie azotbacer, które zwiększają ilość azotu w glebie. Produkt rozszerza ilości wytwórcze. Dzięki Trwałej Aktywnej Próchnicy, gleba magazynuje większe ilości wody niż same składniki mineralne w glebie. Pozwala na zatrzymanie odpowiednich składników pokarmowych. Utrzymuje odpowiednie pH gleby.Jak używać Humus Active Plus?

Aby skutecznie stosować produkt Humus Active Plus, należy posiadać, opryskiwacz z mieszadłem, 2 dysze grubokropliste 0.4 mm do RSM i odpowiednio gęste filtr poniżej 60 Mesh. Humus Active Plus stosuje się w dwóch okresach. Na wiosnę, przed rozpoczęciem siania stosuje się 10 litrów Humus Active Plus na 300 litrów wody. Uzyskany roztwór należy wykorzystać na jeden hektar pola uprawnego. Na wiosnę nawóz należy stosować przed siewami lub pogłównie i doglebowo w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza. Jesienią nawóz należy stosować w tej samej temperaturze co poprzednio i w takich samych dawkach. Natomiast należy go wykorzystać przed uprawami lub pogłównie. W tym przypadku uzyskany roztwór, również należy zużyć na jeden hektar gruntu.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie