Co to jest Bactim Słoma? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Bactim Słoma?

Co to jest Bactim Słoma?

Bactim Słoma jest biopreparatem, który przyśpiesza rozkład resztek pożniwnych. Oprócz tego wpływa na jakość ziemi, zasilając ją dostępnymi dla roślin składnikami odżywczymi i próchnicą. Preparat ten stosuje się na resztki pożniwne dla wszystkich gatunków roślin.Jak działa Bactim Słoma?

Bactim Słoma zawiera bakterie Bacillus subtilis szczep B00105 oraz Bacillus licheniformis szczep B00106. Wolny jest od mikroorganizmów modyfikowanych genetycznie oraz organizmów szkodliwych dla roślin. Są to unikalne szczepy bakterii, które pochodzą z naturalnego środowiska. Wykazują zdolność do syntezy dużej ilości enzymów celulolitycznych, które wpływają na szybki rozkład celulozy. Domeną bakterii zawartych w preparacie Bactim Słoma jest szybkie rozmnażanie się i efektywne działanie zaraz po zastosowaniu.

Warto podkreślić, że aktywne składniki Bactim Słoma stymulują rozwój systemu korzeniowego, udostępniają uwsteczniony fosfor oraz zwiększają plonowanie roślin. Takie działanie preparatu przekłada się na pozytywny wpływ na metabolizm roślin. Dlaczego warto stosować Bactim Słoma? Dzięki niemu gleba staje się zasobniejsza w cenne składniki pokarmowe oraz w próchnicę. Rośliny lepiej wschodzą, rozwijają się i są zdrowsze. Oprócz tego łatwiej i szybciej uprawia się glebę.

Preparat posiada atest PZH Nr PZH/HT-3140/2016 wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.Jak używać Bactim Słoma - wskazówki

Stosowanie preparatu Bactim Słoma jest bardzo proste. Zalecany termin aplikacji ma miejsce po zbiorach (resztki roślin muszą być rozdrobnione). Producent zaleca opryskiwanie średnioklopiste ,czyli po aplikacji środka trzeba wymieszać płytko go z glebą. To samo należy zrobić z resztkami pożniwnymi. Oprysku nie powinno się raczej stosować w czasie dużego nasłonecznienia. Najlepszą pora aplikacji jest wieczór. Drugi sposób stosowania Bactim Słoma to równomierne rozprowadzenie go po polu na rozłożone nawozy naturalne. Szczególnie jeśli jest to obornik.

1,0 – 2,0 l/ha w pierwszym roku stosowania należy zastosować 2 l/ha.

Natomiast w następnych latach dawkę można ograniczyć do 1,0-1,5 l/ha.

Praparat stosuje się w 300–400 cieczy użytkowej na hektar.  • 194,70 zł W magazynie

    Bactim Słoma to: płynny biopreparat przyspieszenie rozkładu materii organicznej pozostawionej po żniwach wzrost zawartości próchnicy w glebie udostępnienie składników pokarmowych zawartych w resztkach pożniwnych dawka: 1-2l/ha, ilość wody: 300-400l/ha

    194,70 zł
    W magazynie
    Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2022-10-27

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie