E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Nawóz Plonvit firmy Intermag

Plonvit to linia produktów firmy Intermag. Jest to gama wieloskładnikowych nawozów, dopasowanych do potrzeb roślin wielu gatunków. Wśród nich znajdują się preparaty do upraw sadowniczych, upraw rolnych oraz krzewów i roślin ozdobnych. Ich bogata oferta pozwala na dobór preparatu o odpowiednim składzie i zawartości wybranych mikroelementów. Każdy wzbogacony jest o azot i magnez, które wspomagają wchłanianie się reszty składników.

Jaki Plonvit Intermagu wybrać?

Nawozy Plonvit to wieloskładnikowe preparaty, zawierające niezbędne dla roślin mikroelementy. Występują w formie płynnej, żelowej lub krystalicznej, dzięki czemu w łatwy sposób można przygotować z ich użyciem roztwór do oprysku dolistnego lub pożywkę do fertygacji. Składy poszczególnych nawozów różnią się, co pozwala na dobranie konkretnej substancji do potrzeb danej rośliny. Wszystkie mogą być stosowane również z innymi substancjami, po wykonaniu odpowiednich badań. To pozwala na kompleksowe dokarmianie roślin, adekwatnie do gatunku, niedoborów, podłoża i innych czynników.



Nawóz Plonvit Zboże

Plonvit Zboże to skoncentrowany, wieloskładnikowy nawóz dolistny w płynnej postaci. Dzięki technologii INT jest wyjątkowo skuteczny; dostarcza roślinom niezbędne mikroskładniki, oddziałujące na ich rozwój i plonowanie. W składzie znajdują się m.in. schelatowana miedź (Cu), mangan (Mn) i cynk (Zn), w odpowiednio dobranych proporcjach. Zawiera także magnez i azot, które poprawiają pobieranie i przyswajanie mikroelementów. 



Na jakie uprawy stosować Plonvit Zboże? 

Plonvit Zboże należy stosować jako oprysk nalistny, w formie roztworu wodnego -  jest to najbardziej efektywny sposób dostarczania mikroelementów. Może być również łączony z innymi preparatami, po wykonaniu testu potwierdzającego taką możliwość. 

Plonvit Zboże przeznaczont jest do pszenicy, pszenżyta, jęczmienia paszowego i browarnego, żyta, owsa i traw nasiennych. W zależności od gatunku, liczba zabiegów i ilość stosowanego nawozu może się różnić. Zazwyczaj jest to od 2 do 4 zabiegów, przy dawkach 1 - 2 litry na hektar. Pierwsza dawka zwykle podawana jest na jesień,  fazie 3. - 6. liścia lub podczas krzewienia. Dawkowanie jednak można modyfikować, dostosowując je do indywidualnych potrzeb roślin i rzeczywistych warunków uprawowych.




Nawóz Plonvit Ziemniak

Plonvit Ziemniak to płynny nawóz do dolistnego dokarmiania ziemniaków. Dostarcza roślinom wszystkich niezbędnych mikroelementów, zwłaszcza boru (B) i cynku (Zn). Zawiera także azot i magnez, które sprzyjają lepszemu przyswajaniu mikroelementów. Wszystkie składniki są schelatowane, co czyni je w pełni dostępnymi dla roślin. Nawóz Plonvit Ziemniak został stworzony przy pomocy technologii INT, co czyni go bardzo skutecznym.



Korzyści płynące z zastosowania Plonvit Ziemniak

Plonvit Ziemniak stosuje się wykonując oprysk nalistny. Roztwór powinien być podawany podczas trzech zabiegów, przy użyciu 2 litrów preparatu na hektar. Pierwszą dawkę należy podać w momencie rozwinięcia 3. - 6. liścia na pędzie głównym, drugą podczas rozwoju pędów bocznych – zakrycia międzyrzędzi, a trzecia, gdy bulwy osiągną 20 - 30% docelowej masy. Oczywiście są to jedynie sugerowane terminy, które można modyfikować i dopasować do potrzeb roślin i warunków uprawowych.

Plonvit Ziemniak można łączyć z innymi preparatami, po wykonaniu testu potwierdzającego taką możliwość. Profilaktyka w dokarmianiu roślin jest bardzo istotna, ze względu na niejednoznaczne lub ukryte objawy niedoborów któregoś z mikroelementów. Metoda dolistna jest najefektywniejszą metodą dostarczania niezbędnych składników.




Nawóz Plonvit Motylkowe

Plonvit Motylkowe to wieloskładnikowy nawóz dla roślin motylkowych grubonasiennych i roślin motylkowych drobnonasiennych. Do pierwszego rodzaju można zaliczyć między innymi soję, bobik, groch, łubin, wykę i peluszkę, a do drugiego koniczynę i lucernę. Ten płynny nawóz zawiera w sobie niezbędny kobalt (Co), a także magnez i azot ułatwiające przyswajanie mikroskładników. W Plonvit Motylkowe zastosowano technologię INT, zwiększającą skuteczność preparatu.



Jak stosować Plonvit Motylkowe?

Plonvit Motylkowe stosuje się w formie roztworu wodnego. W zależności od gatunku rośliny, sposób dawkowania może się różnić. Na przykład, w przypadku soi liczba zabiegów powinna wynosić od 2 do 4 po 2 litry na hektar, w tym raz podczas rozwoju pierwszych liści trójlistkowych i na początku rozwoju pąków kwiatowych. W wypadku bobiku i grochu stosuje się od 2 do 3 zabiegów, pierwszy przy rozwoju liści, drugi przy rozwoju pędu, a trzeci - opcjonalny, podczas rozwoju kwiatostanu. Koniczyna wymaga zastosowania jednej dawki, po wytworzeniu 6 - 7 liści. Uzupełniająco można podać drugą dawkę kilka dni przed kwitnieniem. Rośliny uprawiane na paszę w formie zielonki powinny zostać spryskane od 7 do 14 dni po wschodach liści, oraz ewentualnie w fazie intensywnego wzrostu. 

Podane dawki mogą być modyfikowane, w zależności od gatunku, warunków uprawy i pozostałych potrzeb rośliny. Preparat może być również łączony z innymi, po przeprowadzeniu testu potwierdzającego możliwość mieszania.




Nawóz Plonvit Rzepak

Plonvit Rzepak to płynny nawóz, stosowany dolistnie do dokarmiania rzepaku, gorczycy, słonecznika i innych roślin oleistych. Dostarcza roślinom wszystkich niezbędnych mikroelementów, w odpowiednich proporcjach. Wśród nich jest bor (B) i mangan (Mn), których niedobór dla tych roślin jest wyjątkowo niekorzystny. W tym nawozie została zastosowana technologia INT, która wpływa na wyjątkową jego skuteczność. 



W jakiej dawce stosować Plonvit Rzepak?

Plonvit Rzepak stosuje się wykonując oprysk nalistny, mieszając preparat z wodą. Rośliny wchłaniają jedynie niewielkie ilości wszystkich mikroelementów, jednak niedobór jakiegokolwiek z nich może mieć przykre konsekwencje. W przypadku rzepaku powinno się wykonywać 3 lub 4 zabiegi, podczas wzrostu pędu głównego, podczas rozwoju pąków kwiatowych i od początku opadania płatków kwiatowych. Gorczyca także wymaga trzech zabiegów, podczas gdy słonecznik i len jedynie dwóch. Pierwszy z wymienionych w fazie 4. - 6. liścia i na początku wzrostu pędu, a drugi podczas rozwoju liści na pędzie głównym i gdy wzrasta pęd główny. Zwykle stosuje się od 1,5 - 3 litrów nawozu na hektar, jednak wszystko zależy od warunków uprawy i rzeczywistej potrzeby roślin. Roztwór Plonvit Rzepak można łączyć z innymi preparatami, jednak najpierw trzeba przeprowadzić test potwierdzający możliwość mieszania.




Nawóz Plonvit Kukurydza

Plonvit Kukurydza to wieloskładnikowy nawóz przeznaczony do kukurydzy, który stosuje się wykonując oprysk dolistny. Zawiera wszystkie potrzebne roślinie mikroskładniki, w tym przede wszystkim cynk (Zn) i bor (B). To na ich niedobór kukurydza jest najbardziej wrażliwa, a to może skutkować mniejszym wzrostem plonów. Dla lepszego wchłaniania zastosowano także magnez i azot. Wszystkie składniki są w pełni dostępne dla roślin.



Zastosowanie Plonvit Kukurydza

Nawóz Plonvit Kukurydza stosuje się wykonując roztwór wodny w odpowiednich proporcjach i spryskując nim liście rośliny. Pierwszy zabieg wykonuje się w fazie 2. - 6. liścia, drugi w fazie 7. - 8. liścia, a trzeci podczas rozwoju źdźbła, nie później niż do początku rozwoju wiechy. Proponowana ilość nawozu na każdy zabieg to od 2 do 3 litrów na hektar, jednak wszystko zależy od rzeczywistych potrzeb i warunków uprawy. Można skorzystać także z programu dokarmiania dolistnego, który uwzględnia wymagania pokarmowe kukurydzy. Roztwór ten można również łączyć z innymi preparatami. Ten sposób dokarmiania jest najefektywniejszy, gdyż pozwala roślinom na pobranie odpowiedniej dla nich ilości mikroelementów. To także dobry sposób profilaktyki, chroniący przed pojawieniem się nagłych niedoborów.




Nawóz Plonvit Phospho 11-53-5

Plonvit Phospho to nawóz w krystalicznej postaci NPK (11/53/5), przeznaczony do stosowania dolistnego. Może służyć także do przygotowania pożywki do fertygacji upraw gruntowych. Korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój roślin, ich systemu korzeniowego, regenerację i kwitnienie. Głównym składnikiem jest fosfor, dlatego też rekomenduje się stosowanie go zwłaszcza w okresach wzmożonego zapotrzebowania na ten mikroelement u roślin.



Co daje zastosowanie Plonvit Phospho?

Plonvit Phospho stosuje się przede wszystkim na uprawy rolnicze, warzywa, trawniki, rośliny ozdobne, drzewa i krzewy owocowe. Może być stosowany jako oprysk dolistny bądź fertygacja. W pierwszym przypadku należy przygotować roztwór wodny, który może być łączony również z innymi preparatami. W zależności od rośliny i jej potrzeb liczba zabiegów oraz ilość preparatu mogą się różnić. Zwykle jest to od 2 do 4 zabiegów, podczas których stosuje się od 2 do 5 kg nawozu na hektar. Z kolei dla słonecznika, lnu i agrestu wystarczą już jeden lub dwa zabiegi. Wiele zależy od samej uprawy oraz gatunku roślin, dlatego dobrze jest dopasować te parametry pod rzeczywiste potrzeby.

Fertygacja, czyli nawadnianie połączone z nawożeniem, powinno uwzględniać takie czynniki, jak wymagania roślin, wyniki analiz chemicznych wody i podłoże oraz warunki pogodowe. Plonvit Phospho powinno się podawać w postaci roztworu o stężeniu od 0,3 do 2,0 kg nawozu w 1000 litrach pożywki. Łącząc go z innymi nawozami, łączne stężenie wszystkich składników nie powinno przekraczać 0,2%.




Nawóz Plonvit Kali 11-12-38

Plonvit Kali to krystaliczny nawóz NPK (11/12/38) do stosowania dolistnego bądź jako pożywka do fertygacji. Głównym składnikiem jest potas, dlatego też szczególnie poleca się go w okresach intensywnego rozwoju i kwitnienia, oraz przy deficycie wody. Nie tylko odżywia rośliny, ale i uodparnia je na suszę i niskie temperatury. Jest wyjątkowo skuteczny dzięki zastosowanej technologii INT.



Na jakie uprawy zastosować Plonvit Kali?

Plonvit Kali stosowany jest głównie do upraw rolniczych, trawników, roślin ozdobnych, warzyw i drzew owocowych. Może być podawany poprzez oprysk lub fertygację. W przypadku fertygacji, pożywka powinna być podawana wielokrotnie w okresie wegetacji. Szczegółowy plan powinien opierać się na dokładnych wymaganiach roślin, analizie podłoża i wody. Stężenie Plonvit Kali powinno wynosić od 0,03 do 0,2%. 

Chcąc wykonać oprysk dolistny z wykorzystaniem tego nawozu, powinno się dostosować liczbę zabiegów i ilość preparatu do indywidualnych potrzeb. Zwykle liczby te oscylują w granicach od 1 do 4 zabiegów, przy użyciu od 2 do 5 kg nawozu na hektar. W przypadku maku wystarczy jeden zabieg na początku kształtowania makówek. Rośliny takie, jak malina, brzoskwinia czy morela potrzebują ich znacznie więcej - od 6 do nawet 9 zabiegów.




Nawóz Plonvit Żel 20/20/20

Plonvit Żel to nawóz wieloskładnikowy z mikroelementami. Jego postać łączy w sobie wysoką zawartość składników i łatwe dawkowanie. Takie połączenie zapewnia kompleksowe odżywienie roślin i dostarcza im wszystkich niezbędnych składników. Ponadto wspomaga wzrost i prawidłowy rozwój. Duża zawartość potasu, fosforu i azotu uzupełnia i koryguje nawożenie doglebowe, dlatego nawóz ten polecany jest do stosowania w sytuacjach osłabienia kondycji roślin.



Zalecenia w stosowaniu Plonvit Żel

Plonvit Żel stosowany jest jako oprysk nalistny na warzywa, drzewa i krzewy owocowe, trawniki, rośliny ozdobne i uprawy rolnicze. Roztwór wodny stosuje się w ilości i stężeniu dostosowanym do potrzeb roślin i warunków uprawy. Dla przykładu, pszenica jara i pszenżyto jare powinny przyjąć od 2 do 3 zabiegów, od 2 do 5 litrów nawozu na hektar. Zaś grusze i czereśnie potrzebują od 3 do 5 zabiegów, na różnych etapach wzrostu. Porzeczka może przyjąć do aż siedmiu dawek: podczas rozwoju liści, na początku wzrostu pędów, gdy pąki kwiatowe będą jeszcze zamknięte, po pojawieniu się pierwszych kwiatów, na początku rozwoju owoców, gdy wytworzy się od 50 do 70% owoców i po zakończonych zbiorach. Plonvit Żel może być stosowany również z innymi preparatami. Należy dopasować wszystkie parametry w taki sposób, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych mikroelementów, bez negatywnego wpływania na roślinę. 



Nawóz Plonvit Borosulf

Plonvit Borosulf to krystaliczny nawóz, o wysokiej zawartości boru, siarki, azotu, magnezu, manganu, molibdenu i cynku. Przeznaczony jest do stosowania dolistnego. Szczególnie poleca się go do dokarmiania roślin o wysokich wymaganiach wyżej wymienionych mikroelementów. Uzupełnia i koryguje nawożenie, a także realizuje potrzeby pokarmowe roślin. Poprawia ich kondycję i wspiera wzrost.




Jak stosować Plonvit Borosulf?

Plonvit Borosulf stosuje się jako oprysk nalistny do warzyw, upraw rolniczych, drzew i krzewów owocowych. Między innymi są to rzepak, słonecznik, ziemniak, burak cukrowy, kukurydza, warzywa korzeniowe i kapustne. Dawkowanie i częstotliwość podawania nawozu zależy od potrzeb roślin i warunków uprawy. Do grochu i fasoli wystarczają jeden lub dwa zabiegi, od 0,5 do 1 kg nawozu na hektar. Dla porównania, rzepak ozimy wymaga od 3 do 4 zabiegów po 0,5 - 3 kg nawozu na hektar. Terminy stosowania zależne są od konkretnych roślin i etapu ich rozwoju. Dawki mogą być modyfikowane, w zależności od gatunku, warunków uprawy i pozostałych potrzeb rośliny. Preparat może być również łączony z innymi, po przeprowadzeniu testu potwierdzającego możliwość mieszania.




Nawóz Plonvit Opty 20-20-20+mikro

Plonvit Opty to nawóz NPK, rozpuszczalny w wodzie, do stosowania dolistnego. Może być podawany również do sporządzania pożywki do fertygacji. W swoim składzie posiada niezbędne dla roślin mikroelementy, w tym azot, magnez, potas, fosfor i inne. Zapewnia dostarczenie wszystkich składników, przez co wspomaga wzrost i rozwój roślin oraz wzmacnia ich kondycję. W nawozie zastosowano technologię INT, która czyni go wyjątkowo skutecznym.



Dlaczego warto zaaplikować Plonvit Opty?

Plonvit Opty stosuje się jako oprysk nalistny lub jako pożywka do fertygacji. Przeznaczony jest do trawników, roślin ozdobnych, warzyw, upraw rolniczych, drzew i krzewów owocowych.

Pożywkę przygotowaną z użyciem Plonvit Opty podaje się wielokrotnie w okresie wegetacji roślin. Stosuje się ją do fertygacji upraw w gruncie oraz podłożach torfowych. Należy przygotować roztwór wodny o stężeniu od 0,03 do 0,2%, a w połączeniu z innymi nawozami łączne stężenie nie może przekraczać łącznego stężenia 0,2% wszystkich składników.

W przypadku podania dolistnego, ilość zabiegów i preparatu powinna być dopasowana do potrzeb rośliny i warunków uprawy. Zazwyczaj jest to od 2 do 5 kg preparatu na hektar, podawane w od 2 do 4 dawkach.




Nawóz Plonvit Nitro 31-12-10+mikro

Plonvit Nitro to krystaliczny nawóz NPK (31/12/10), rozpuszczalny w wodzie. Używany jest jako oprysk nalistny bądź też do sporządzenia pożywki do fertygacji upraw w gruncie. Zawiera dużą ilość azotu, dzięki czemu odżywia rośliny z niedoborem tego mikroelementu, wspomaga ich fotosyntezę, wzrost i rozwój. Koryguje i uzupełnia nawożenie doglebowe. Może być stosowany z innymi środkami, po przeprowadzeniu stosownego badania.



Aplikacja Plonvit Nitro

Plonvit Nitro przeznaczony jest do upraw rolniczych, drzew i krzewów owocowych, warzyw, trawników i roślin ozdobnych. Pożywka do fertygacji powinna nie przekraczać stężenia od 0,03 do 0,2%, czyli na 1000 litrów gotowej pożywki powinno się zużyć od 0,3 do 2 kilogramów nawozu. Szczegółowe dawkowanie powinno być określone z uwzględnieniem wymagań roślin, analizy gleby i wody oraz warunków pogodowych. W przypadku zabiegów dolistnych, należy przygotować roztwór wodny z nawozem. Jeśli chodzi o dawkowanie, może ono wyglądać różnie, w zależności od gatunku roślin i ich potrzeb. Na przykład, rzodkiewce i kalarepie wystarczy po jednym zabiegu, w fazie 5. - 7. liścia. Jabłonie w owocującym sadzie powinny przyjąć aż do sześciu zabiegów, po po 2 do 5 kilogramów nawozu na hektar. Proponowane terminy w tym przypadku to etap zielonego pąka, różowego pąka, na końcu kwitnienia, na początku rozwoju owoców, gdy owoce osiągną do 50% swojej wielkości oraz już po zbiorze owoców.




Nawóz Plonvit Sulfi

Plonvit Sulfi jest nawozem krystalicznym, stosowanym do oprysku dolistnego. Zawiera w sobie dużą ilość siarki, azotu, potasu i inne mikroelementy. Poleca się go w przypadkach niedoboru siarki w podłożu lub przy utrudnionym pobieraniu pobierania tego składnika. Wzmacnia kondycję i plonowanie roślin.



Dawkowanie Plonvit Sulfi

Plonvit Sulfi stosuje się jako oprysk nalistny na uprawy rolnicze, warzywa, drzewa i krzewy. W przypadku zboża, jak jęczmień, pszenica i pszenżyto, powinno podać im jednorazowo od 3 do 5 kilogramów nawozu na hektar, w 2 do 4 zabiegach. Jeśli chodzi o warzywa korzeniowe, w tym kalarepę i rzodkiewkę, stosuje się od 2 do 5 kilogramów na hektar substancji, podając je w dwóch dawkach. Owoce takie, jak czereśnia, wiśnia, śliwa, porzeczka czy brzoskwinia potrzebują od 2 do 5 zabiegów, po 2 do 5 kilogramów nawozu na hektar. Zalecane dawki nawozu mogą być modyfikowane, dostosowując je do gatunku, warunków uprawy i pozostałych potrzeb roślin. Preparat może być również łączony z innymi nawozami, po przeprowadzeniu stosownego testu.




Nawóz Plonvit UP

Plonvit UP jest płynnym nawozem NPK, zawierającym wiele mikroelementów, w tym dużą ilość azotu. Powinien być podawany roślinom, które wykazują jego niedobór. Intensyfikuje fotosyntezę, wzrost roślin oraz plonowanie. Zastosowana w nim technologia INT wpływa na szybkie wnikanie wszystkich składników pokarmowych.



Jak używać Plonvit UP?

Plonvit UP może być podawany jako oprysk dolistny lub fertygacja. Profilaktycznie w okresach intensywnego wzrostu roślin lub w decydujących fazach rozwojowych można wykonywać od 2 do 5 zabiegów, co 7 do 14 dni. W razie wystąpienia wizualnych objawów niedoboru azotu należy wykonać dodatkowe 2 lub 3 zabiegi, w odstępach od 2 do 4 dni.

Jeśli chodzi o uprawy rolnicze, jednorazowa dawka nawozu nie powinna przekraczać 9 litrów na hektar. Podobnie w uprawach sadowniczych. Przy rozsadzie warzyw należy podlewać rośliny roztworem wodnym o stężeniu 0,05 - 0,1% i opryskiwać roztworem o stężeniu 0,25 - 0,3%. Przy fertygacji w gruncie stężenie gotowego roztworu powinno się mieścić w granicach od 0,03 do 0,2%.




Dlaczego nawozy Plonvit?

Plonvit wyróżnia się na rynku bogactwem swojej oferty, pod względem ilości produktów i ich składów. Nawozy te dostarczają wszystkich niezbędnych mikroelementów zarówno uprawom rolniczym, sadowniczym, jak i roślinom ozdobnym. Występują w postaci płynnej, żelowej i krystalicznej, co pozwala na dobór preparatu według swoich upodobań i potrzeb roślin. Mogą być stosowane jako oprysk nalistny, a także jako pożywka do fertygacji. We wszystkich zastosowano specjalną technologię INT, która wpływa na szybsze i dokładniejsze wnikanie wszystkich mikroskładników do rośliny. Może być stosowany z innymi substancjami tego typu, co pozwala działać na rośliny kompleksowo. Pomaga w intensyfikacji fotosyntezy, wspomaga rośliny w ich wzrastaniu i plonowaniu. Ponadto, jest wyjątkowo wydajny w każdej postaci.

Plonvit to specjalistyczna linia nawozów, które mogą również korygować braki w nawożeniu. Dzięki temu, iż produkty pod tą marką sprzedawane są w różnej wielkości opakowaniach, będą idealne zarówno dla właścicieli małych, jak i dużych upraw.








Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie