E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Nawóz do zboża, ziemniaków, kukurydzy - Siarczan magnezu siedmiowodny z Intermagu

Siarka oraz magnez to mikroelementy, które odgrywają niezwykle istotną rolę w procesie rozwoju roślin. Sprawdź, jak działa nawóz siarczan magnezu siedmiowodny.

Siarczan magnezu siedmiowodny należy do grupy nieorganicznych związków chemicznych stosowanych zarówno jako nawóz dolistny, jak i nawóz doglebowy. Związek siarki oraz magnezu stanowi świetną kompozycję składników dla zbóż, roślin uprawnych drzew i krzewów owocowych. Stosowanie tego preparatu ułatwia przyswajanie azotu, fosforu i innych składników odżywczych odpowiedzialnych za zdrowy wzrost roślin.Skład siarczanu magnezu siedmiowodnego

Godny polecenia produkt marki Intermag posiada prosty skład bez zbędnych dodatków:

  • Tlenek magnezu (MgO) - 160 g/kg
  • Trójtlenek siarki (SO3) - 320 g/kg

Preparat występuje w postaci białych kryształków rozpuszczalnych w wodzie.


Do jakich upraw stosować nawóz siarczan magnezu siedmiowodny?

Nawóz ten można z powodzeniem stosować do każdego rodzaju zbóż, niezależnie od rodzaju gleby, na jakiej są uprawiane. Doskonale poprawia kondycję pszenicy, jęczmienia, żyta, owsa, rzepaku, a także ziemniaków, kukurydzy, buraków, roślin strączkowych, kalafiorów, brokułów, kapusty. Korzystnie wpływa też na drzewa owocowe: jabłoń, gruszę, śliwę, brzoskwinię, morelę, wiśnię, czereśnię oraz krzewy malin, truskawek czy porzeczek.


Jak stosować/ zastosowanie/dawkowanie siarczanu magnezu siedmiowodnego?

Preparat należy rozcieńczyć z wodą w odpowiednich proporcjach uzależnionych od rodzaju uprawy, a następnie rozpylić go nad nią. Do fertygacji w gruncie wymagana jest mieszanka 0,5-0,75 kg nawozu na 1000 l wody. W przypadku podłoża internego rozpuszczamy 0,37-1,05 kg nawozu w 1000 l wody.

Warto przy tym wiedzieć, że na 100 m² uprawy pomidorów, czy papryki, potrzebne jest ok. 5 l roztworu. Na 100 m² w sadzie jabłoniowym ok. 10 l, a w przypadku 100 m² krzewów owocowych ok. 6l.

Istnieje możliwość mieszania nawozu siarczanu magnezu siedmiowodnego z innymi środkami. Wcześniej jednak zalecane jest przeprowadzenie testu.
Cena nawozu siarczan magnezu siedmiowodny na hektar?

Szacunkowa dawka nawozu na 1 ha to ok. 10-20 kg produktu. Worek 25 kg kosztuje jedynie 42,99 zł, więc wystarczy na 1-2 aplikacji. Maksymalnie za preparat zapłacisz do 86 zł na 1 ha uprawy. Zważywszy na korzyści, poprawę jakości roślin i idących za nią realnych zysków, cena jest niezwykle przystępna.


Czym się różnią siarczan magnezu siedmiowodny czy jednowodny?

Główną różnicę dostrzegamy w procentowej zawartości poszczególnych składników. Siarczan magnezu jednowodny ma w sumie 69% substancji aktywnych, podczas gdy siarczan magnezu siedmiowodny 46%. Dzięki temu ten drugi łatwiej rozpuszcza się w wodzie, nawet w zimnej i nie wymaga tak dużej kontroli podczas oprysku, jak produkt silniejszy. Dodatkowym atutem siarczanu magnezu siedmiowodnego jest niższa cena za kilogram.

Nawóz dolistny do zbóż - siarczan magnezu siedmiowodny

Nawóz ten przyczynia się do poprawy przyswajania przez rośliny azotu i substancji odżywczych, mających wpływ na wzrost systemu korzeniowego oraz poziom zawartości białka. Możliwość stosowania siarczanu magnezu siedmiowodnego jako nawozu dolistnego zwiększa jego przyswajalność.

Preparat ten jest szeroko rozpowszechnionym nawozem wśród rolników. Wspiera właściwy i zdrowy wzrost roślin uprawnych, wpływając na efektywność pracy włożonej w uprawę.

   


Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie