Jesienne zabiegi na chwasty w zbożu - dlaroslin.pl
INTERNETOWY SKLEP DLA ROLNIKÓW, TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 15 LAT NA RYNKU
INTERNETOWY SKLEP DLA ROLNIKÓW, TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 15 LAT NA RYNKU

Odchwaszczanie pszenicy ozimej jesienią

 Zastosowanie zabiegów herbicydami jesienią na pszenicę ozimą zapewnią jej lepszą kondycję wiosną i zwiększą jej mrozoodporność. Chwasty zabierają dostęp do składników pokarmowych, wody oraz światła. Jeśli zastosowanie herbicydów jesienią okazało się niemożliwe lub opóźnione, należy koniecznie przeprowadzić taki zabieg wiosną. Istotne jest przede wszystkim zwalczanie chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej.
Jesienne opryski herbicydami zbóż ozimych należy przeprowadzać zaraz po siewie bądź wschodach. Termin takiego zabiegu powinien być dostosowany do aktualnej oraz prognozowanej temperatury, fazy rozwojowej roślin, a przede wszystkim do znajomości własnej uprawy. Konieczne jest dokładne zapoznawanie z etykietami i stosowanie się do wskazanych na nich informacji. Takie środki należy zawsze kupować ze sprawdzonego źródła i od znanego producenta. Dobór preparatu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju zachwaszczenia pszenicy ozimej. Warto, by w kolejnych opryskach stosować preparaty o innych substancjach aktywnych - to wzmocni efekt odchwaszczania upraw ozimych.
Zazwyczaj stosuje się zabieg środkami zawierającymi substancję czynną chlorotoluron, tj. Lentipur, Tolurex, Dicopur, Opal. To preparaty zawierające przede wszystkim miotłę zbożową i niektóre chwasty dwuliścienne. Zalecana dawka to 2,5 l/ha. Inne środki to np. Bizon.

   

 


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów