Gallup Special 360 SL 1L glifosat - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Chwastobójcze totalne

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1500zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Nowy Gallup Special 360 SL 1L glifosat Zobacz większe

Gallup Special 360 SL 1L glifosat

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza Inagri sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

37444

Barclay Crop Protection (zobacz ofertę producenta)

szt

Wybierz wariant
Gallup Special 360 SL jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, w uprawie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i rzepaku ozimego, po zbiorze roślin uprawnych (ścierniska), w sadach jabłoniowych i na terenach nieużytkowanych rolniczo.
Dawkowanie: 4-6 l/ha.

Więcej szczegółów

Udostępnij produkt

Cena:

52,50 zł brutto

W magazynie.
Wysyłka 24h

Więcej informacji

GALLUP SPECIAL 360 SL

POJEMNOŚĆ: 1 L

PREPARAT CHWASTOBÓJCZY- ZWALCZA WSZELKIE ROŚLINY ZIELONE


Gallup Special 360 SL jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, w uprawie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i rzepaku ozimego, po zbiorze roślin uprawnych (ścierniska), w sadach jabłoniowych i na terenach nieużytkowanych rolniczo. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna glifosat zaliczana jest do grupy G. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych i opryskiwaczy ręcznych.
Gallup Special 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i nie zdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

Zawartość substancji czynnych:

 • glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) – 360 g/l (31%) w postaci soli izopropyloaminowej.

  Korzyści:

 • wysoka skuteczność,
 • szybkie działanie preparatu,
 • najlepszy sposób na walkę z zachwaszczeniem,
 • niszczy wszystkie jednoroczne gatunki chwastów oraz chwastów wieloletnich, w tym bardzo uciążliwy – perz,
 • skuteczna likwidacja ugorów i odłogów,
 • łatwość i szeroki zakres stosowania.

  Działanie na chwasty:

  Chwasty wrażliwe:
 • w dawce 3 l/ha: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, samosiewy zbóż, tasznik pospolity, wiechlina roczna,
 • w dawce 4 l/ha: fiołek polny, jasnota biała, jasnota różowa, koniczyna biała, kupkówka pospolita, lucerna mieszańcowa, maruna bezwonna, perz właściwy, pięciornik kurze ziele, stokłosa płonna, tymotka łąkowa,
 • w dawce 5 l/ha: bodziszek drobny, jaskier rozłogowy, jasnota purpurowa, jeżyna zwyczajna, komosa biała, łopian mniejszy, marchew zwyczajna, mniszek pospolity, ostrożeń polny, pokrzywa zwyczajna, szczaw polny.
  Chwasty średniowrażliwe:
 • w dawce 5 l/ha: wierzbownica gruczołowata.
  Chwasty odporne:
 • skrzyp polny.

  Stosowanie środka:

  Uwaga:

  Środka ochrony roślin Gallup Special 360 SL nie stosować w parkach i ogrodach publicznych, na terenach sportowych, rekreacyjnych, szkół, przedszkoli, żłobków oraz placówek opieki zdrowotnej.

  Po zbiorze roślin uprawnych, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych w celu

  zwalczania perzu właściwego i innych chwastów (ścierniska) Termin stosowania: środek stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej, a przed zastosowaniem środka nie przeprowadzać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu perz powinien osiągnąć wysokość 10-25 cm i wytworzyć co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny być mieć co najmniej 5 cm wysokości a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić dwa liście właściwe.
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha.
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3 - 4 l/ha.
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1.
 • Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

  Jabłoń

  Termin stosowania: środek stosować w okresie od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu, stosując dawkę potrzebną do zniszczenia występujących gatunków chwastów.
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 l/ha.
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3-5 l/ha.
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1. Z
 • alecana ilość wody: 200-300 l/ha.

  Uwagi:
  1. Wyższą dawkę środka stosować w czasie suchej pogody, zwłaszcza w przypadku silnego zachwaszczenia perzem.
  2. Zabiegi uprawowe można rozpocząć, gdy na zwalczanych chwastach wystąpią wyraźne objawy działania środka (więdnięcie i żółknięcie).
  3. Opryskiwać w sposób bezpieczny, najlepiej stosując opryskiwacze z osłonami, tak aby krople cieczy użytkowej nie przedostały się na liście, pędy i nie zdrewniałą korę drzew ze względu na możliwość uszkodzenia roślin.

  Tereny nieużytkowane rolniczo

  Stosować na intensywnie rosnące chwasty. Termin zabiegów:
  – wiosną – w okresie intensywnego wzrostu roślin do fazy ich zakwitania
  – jesienią – w przypadku konieczności przeprowadzenia jesiennych prac uprawowych i siewu. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 l/ha.
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 -5 l/ha.
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1.
 • Zalecana ilość wody: 100-300 l/ha.
  Uwaga:
  Stosując wodę w ilości 100-150 l/ha używać rozpylacze zapewniające opryskiwanie drobnokropliste natomiast stosując 200-300 l/ha używać rozpylacze zapewniające opryskiwanie średniokropliste.

  Pola uprawne przed zbiorem zbóż

  - zwalczanie perzu oraz innych chwastów uniemożliwiających zbiór, desykacja
  Uwaga:
  Zabieg można przeprowadzić wyłącznie w przypadku i miejscach wystąpienia dużego nasilenia chwastów uniemożliwiających zbiór lub gdy warunki agrotechniczne lub pogodowe uniemożliwiają osiągnięcie w sposób naturalny jednoczesnej fazy dojrzałości zbóż do zbioru Pszenica ozima, jęczmień ozimy
 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3 l/ha w 100-150 l wody lub 4 l/ha w 200-300 l wody
  Termin stosowania:
  Środek stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy jego wilgotność wynosi 20-30 %, to jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem. W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju.
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1
  Uwaga
  1. W przypadku ułatwiania zbioru stosować niższą z zalecanych dawek.
  2. W okresie występowania wysokich temperatur w ciągu dnia zabieg należy wykonać rano lub późnym popołudniem.
  3. Zbiór kombajnowy wykonywać pod kątem prostym lub w kierunku przeciwnym do przejazdu opryskiwacza.
  4. Nie stosować środka w zbożach z wsiewkami roślin bobowatych.
  5. Nie stosować środka w zbożach przeznaczonych na materiał siewny.
  6. Słomy zbóż nie używać jako podłoża ani podściółki ogrodniczej; można jej używać jako paszy lub podściółki dla zwierząt.

  Pola uprawne przed zbiorem rzepaku ozimego

  - zwalczanie perzu oraz innych chwastów uniemożliwiających zbiór, desykacja
  Uwaga:
  Dopuszcza się zastosowanie na plantacji rzepaku ozimego lub jego części w sytuacji wystąpienia dużego nasilenia chwastów uniemożliwiających zbiór lub gdy stan uprawy lub warunki pogodowe uniemożliwiają osiągnięcie w sposób naturalny jednoczesnej fazy dojrzałości rzepaku do zbioru. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3 l/ha w 100-150 l wody lub 4 l/ha w 200-300 l wody Termin stosowania: Środek stosować, gdy wilgotność nasion wynosi (mierzona wilgotnościomierzem) poniżej 30 %. W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 Uwaga: Nie stosować na plantacjach nasiennych. UWAGA WAŻNE:
  1.Nie zaleca się stosować preparatu przed wschodami chwastów, na mokre rośliny, przed spodziewanymi opadami deszczu, w trakcie wiejących wiatrów, które mogą znosić substancję użytkową.
  2.Stosując preparat uważać, by ciecz użytkowa nie zniosła się na sąsiednie uprawy oraz by nie nakładała się na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

  Okres karencji:
  Pszenica ozima, jęczmień ozimy, rzepak ozimy – 14 dni
  Jabłoń- nie dotyczy
  Okres ważności - 2 lata


  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
  Wszelkie informacje o zagrożeniach i środkach bezpieczeństwa zawarte są w załączonej karcie charakterystyki.
 • Zamienniki Gallup Special 360 SL 1L glifosat

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Ważna informacja

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

  Przeznaczenie

  Chwastobójczy Tak
  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Opinie

  Co mówią nasi klienci:

  Kategorie