Burak Czerwona Kula 500G ST - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Burak okrągły

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Burak Czerwona Kula 500G ST Zobacz większe

Burak Czerwona Kula 500G ST

2071

PlantiCo (zobacz ofertę producenta)

szt

Wybierz wariant

Cena brutto:

29,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

Więcej informacji

Burak Czerwona Kula

OPAKOWANIE - 500G

Burak Czerwona Kula to odmiana plenna. Struktura plonu tej odmiany jest dobra. Odmiana jest powszechnie uprawiana ze względu na duże zbiory i niezawodność plonowania.
Korzenie średniej wielkości do dużych, kuliste do kulisto spłaszczony. Korkowacenie skórki dość duże. Miąższ buraka jest intensywnie krwistoczerwony. Pierścienie na przekroju zwykle słabo zaznaczone.
Zawartość cukrów w buraku Czerwona Kula jest bardzo duża. Poziom gromadzenia azotanów nieco powyżej przeciętnej. Podatność na porażenie przez chwościka tej odmiany jest średnia.
Odmiana jest polecana zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetwórstwa. Burak Czerwona Kula dobrze się przechowuje przez cały okres zimowy.

Buraki są zdrowe i odżywcze w każdej formie. Gotowane są źródłem błonnika i minerałów. Budak surowy jest bogaty w witaminy, dzięki czemu nada się do surówek i soków. Burak jest warzywem słodkim i może być użyty jako słodzik do deserów. Z buraka można stworzyć zakwas, zawiera on właściwości odżywcze i lecznicze - codzienne spożywanie zakwasu wspiera odporność.
Nasiona buraka ćwikłowego wysiewa się w odstępie co 45 cm pomiędzy rzędami. Od maja do lipca warto wykonać przerywkę i pozostawić sadzonki w rozstawie 45x45cm.

Optymalna pora do wysiewu Buraka Czerwona Kula to kwiecień - czerwiec. Termin zbioru przypada na lipiec - wrzesień z uprawy w gruncie.

Cechy warzyw:
 • odmiana plenna,
 • miąższ intensywnie krwistoczerwony,
 • wysoka zawartość cukru.
 • Ważna informacja

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

  Przeznaczenie

  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Kategorie