E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Pietruszka Berlińska 500G ST

 • W magazynie
pietruszka_berlinska.jpg
search
99,00 zł Cena Brutto
0855
szt
Ilość

Lub zamów telefonicznie: 607-256-222

info_outline
Kup do 14.30 - wysyłka dziś
W magazynie

Warianty tego produktu:

Informacje podstawowe

Pietruszka Berlińska to późna odmiana selekcyjna, bardzo aromatyczna o białym miąższu. Korzenie pietruszki są stożkowe, do średnio długiej długości. Miąższ tej odmiany jest ścisły i rzadko rdzewiejący. Gramatura 500G.

Opis

Pietruszka Berlińska

OPAKOWANIE - 500G


Pietruszka Berlińska to późna odmiana selekcyjna, bardzo aromatyczna o białym miąższu, który nie wykazuje tendencji do ciemnienia.
Nać tej odmiany jest średniowysoka, zdrowa i przydatna na "zieloną natkę", ponieważ ma duże blaszki liściowe. Korzenie pietruszki są stożkowe, do średnio długiej długości - korzeń rośnie do 22 cm długości. W czasie wzrostu równomiernie zwężające się ku dołowi. Korzenie pietruszki Berlińskiej są ostro zakończone o prosto ściętych ramionach.
Miąższ tej odmiany jest ścisły i rzadko rdzewiejący.
Pietruszka jest bardzo zdrowym warzywem, ponieważ zawiera wiele witamin oraz sole mineralne, zwłaszcza żelazo. Pietruszka Berlińska jest odporna na choroby oraz pękania korzenia. Odmiana późna - idealnie sprawdzi się na przechowanie przez zimę.
Aby korzenie pietruszki Berlińskiej rosły długie i dorodne, warto wybrać stanowisko z głęboko uprawioną, przepuszczalną, lecz dostatecznie wilgotną glebą.

Zbiory będzie można przeprowadzać od połowy lipca aż do pierwszych jesiennych chłodów w październiku.

Optymalna pora do wysiewu to koniec marca - początek kwietnia do gruntu. Termin zbioru przypada na połowę lipca aż do końca października.
Pietruszkę Berlińską można wysiewać także ona do uprawy ozimej. Uprawa rośliny z siewu późno jesiennego zapewnia równomierne plony. Pod koniec listopada - na początku grudnia, przed zamarznięciem gleby można wysiać nasiona do gruntu.

Cechy warzyw:
 • odmiana późna,
 • pietruszka dobrze przechowująca się,
 • warzywo nadające się do bezpośredniego przygotowania oraz do mrożenia.

 • Szczegóły produktu

  Opis

  Opakowanie esklep
  500G
  Minimum
  1

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie