E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Fasola Blauhilde 10G ST

 • W magazynie
fasola Blauhilde.jpg
search
4,00 zł Cena Brutto
5671
szt
Ilość

Lub zamów telefonicznie: 607-256-222

W magazynie

Informacje podstawowe

Fasola szparagowa Blauhilde wyróżnia się nieprzeciętną długością oraz swoim intensywnym fioletowym kolorem. Idealnie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Gramatura 10G.

Opis

Fasola szparagowa Blauhilde

OPAKOWANIE - 10G

Fasola szparagowa Blauhilde to odmiana o ciekawych, fioletowych strąkach, które mogą zrobić wrażenie na konsumencie nie tylko kolorem, lecz także swoją nieprzeciętną długością. Roślina rośnie do 3-4 m wysokości. Takie rozmiary oznaczają konieczność uprawy przy podporach.
Równie dorodne, co sama roślina, są wytwarzane przez nią strąki - średnio mają one po ok. 25 cm długości. Na przekroju poprzecznym okazują się owalne. Strąki fasoli Blauhilde są delikatne w smaku, dlatego idealnie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Po ugotowaniu fasola niestety traci swój wyrazisty fioletowy kolor i zmienia go na zielony.
Okres wegetacji tej odmiany trwa krótko – zbiór plonów można dokonać już po ok. 65 dni od momentu wysiewu nasion.
Nasiona tej odmiany należy wysiewać od drugiej połowy maja, żeby wschody roślin nastąpiły po ostatnich przymrozkach. Wtedy też zbiór przypada w połowie lipca. Fasola Blauhilde wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego, a także wystarczająco wilgotne.

Fasola jest rośliną, która nie wymaga zabiegów chemicznych, ponieważ jest stosunkowo dobrze odporna na choroby. Odmiana jest w bardzo dużym stopniu odporna na wirusa mozaiki fasoli i antraknozę, wykazuje także odporność na bakteriozę obwódkową.

Fasola zawiera wysoką wartość energetyczną, zawiera również dużo cennych składników mineralnych i witamin. Cechą charakterystyczną fasoli jest wysoka zawartość błonnika, który usprawnia perystaltykę jelit.
Fasola ze względu na niewielki może być uprawiana w większym zagęszczeniu, proponowana rozstawa to 50x50 centymetrów.

Optymalna pora do wysiewu Fasoli Blauhilde to połowa maja. Termin zbioru przypada na lipiec z uprawy w gruncie.

Cechy warzyw:
 • intensywne, fioletowe strąki,
 • delikatna w smaku,
 • zadziwiająca wysokość rośliny.
 • Szczegóły produktu

  Opis

  Minimum
  1

  Wpisy na blogu powiązane z tym produktem

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie