E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Irritec

Irritec to włoska firma, która od ponad 40 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań w systemach nawadniania. Jej produkty trafiają do odbiorców w ponad 140 krajach na całym świecie, gdzie świetnie spełniają swoją rolę w nawadnianiu różnych typów upraw, w różnych warunkach. Firma Irritec kieruje się rzetelnością i precyzją od projektu, do wykonania, co sprawiło, że jest światowym liderem w produkcji elementów systemów nawadniających, takich jak:
- złaczki,
- zawory,
- linie i taśmy kroplujące,
- węże,
- mikrozraszacze,
- filtry.
Systemy nawadnianie oferowane przez Irritec to produkty wysokiej jakości, które gwarantują oszczędność wody i wysoką efektywność systemów nawadniających. Oszczędzając wodę ograniczamy nie tylko wydatki, ale również zużycie cennych zasobów naturalnych. Efektywne nawadnianie sprawia, że rośliny otrzymują ilość wody, która odpowiada ich zapotrzebowaniu, w określonym czasie. Dzięki temu, uprawy dają lepsze plony. Irritec to dobry wybór dla świadomych hodowców, którzy nastawieni są na produkcję roślin wysokiej jakości.
Produkty firmy Irritec przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy szukają produktów dobrej jakości, niezawodnych. Wyroby te doskonale sprawdzają się w nawadnianiu następujących typów upraw:
- pola,
- sady,
- szklarnie.

Aktywne filtry

Irritec to włoski producent niezawodnych systemów nawodnień wysokiej jakości. Dzięki 45-letniej tradycji produkcji, dostarczane przez producenta rozwiązania charakteryzuje nie tylko jakość i trwałość, ale także funkcjonalność. W ofercie producenta znajdują się elementy różnych typów systemów nawadniających, które spełnią potrzeby zarówno użytkowników profesjonalnych, jak i amatorów, w różnych typach upraw rolnych, sadach, a także ogrodach i na działkach.

Historia marki Irritec

Firma Irritec została założona w 1974 roku jako rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem wyrobów z tworzyw sztucznych. Z upływem lat, wraz z rosnącą świadomością korzyści i konieczności oszczędzania wody, a także z rozwojem rolnictwa, firma skupiła się na produkcji rur i węży do systemów nawadniających.

Lata dziewięćdziesiąte ukształtowały obecny kształt Irritec, kiedy to globalny sukces odniosła wprowadzona do produkcji taśma kroplująca Siplast, która do dziś pozostaje cenionym rozwiązaniem na całym świecie. Obecnie, producent posiada szereg patentów na produkcję taśm kroplujących.

Na przestrzeni lat, firma zdobywała coraz nowe rynki, wprowadzała kolejne rozwiązania w produkcji systemów nawadniających. Dziś, Irritec to producent systemów nawadniających rozpoznawany na całym świecie – produkty tej firmy dostępne są w ponad 140 krajach na całym świecie. Firma ta zatrudnia ponad 900 pracowników i posiada zakłady produkcyjne na całym świecie, między innymi we Włoszech, Hiszpanii, USA, Meksyku, Chile i Brazylii. Mimo prawie 50 lat doświadczenia, Irritec wciąż pracuje nad opracowywaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań w nawadnianiu upraw.

Oferta marki Irritec

W ofercie marki Irritec znajdują się rozwiązania stosowane w systemach nawadniania. Producent oferuje szeroką gamę narzędzi, akcesoriów i części, które znajdą zastosowanie w irygacji różnych typów upraw i zieleni: od upraw rolnych, przez sady, boiska, parki, ogrody, aż po przydomowe ogródki, działki i trawniki. Oferta marki skierowana jest zarówno do użytkowników profesjonalnych, jak i do amatorów.

Irritec oferuje kompleksowe rozwiązania, które gwarantują efektywne nawodnienie upraw, które nie tylko ograniczy zużycie wody i koszty, ale także poprawi ilość i jakość plonów. Irritec to prawie pół wieku doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu systemów nawadniających, które doskonale sprawdzają się w różnych warunkach.

W ofercie firmy znajdują się następujące elementy systemów nawadniających:

- złączki – umożliwiają połączenie elementów systemu,

- zawory – pozwalają precyzyjnie regulować dopływ wody do systemu,

- linie i taśmy kroplujące – stanowią doskonałe narzędzie nie tylko do nawadniania, ale także do fertygacji,

- mikrozraszacze – zapewniają precyzyjne nawodnienie,

- filtry – pozwalają oczyścić wodę, między innymi, z nadmiaru chloru czy zanieczyszczeń fizycznych.

Produkty marki Irritec

Produkty Irritec to gwarancja sprawnych i wydajnych systemów nawadniających, które zapewnią efektywne nawadnianie i oszczędność wody, czasu oraz pieniędzy. Irritec to włoski producent szeregu elementów, które służą do stworzenia systemów nawadniających dedykowanych użytkownikom profesjonalnym oraz amatorom. W ofercie firmy znajdują się następujące grupy produktów:

- złączki,

- zawory,

- linie i taśmy kroplujące,

- węże,

- mikrozraszacze,

- filtry.

Taśmy sitape

Taśmy SITAPE to bezszwowe taśmy kroplujące, będące jednym z najczęściej wybieranych produktów firmy Irritec. Produkt ten znajduje szerokie zastosowanie w:

- sadownictwie,

- uprawach polowych,

- uprawach rzędowych.

Unikalna budowa taśmy SITAPE gwarantuje wysoką trwałość i jakość produktu. Kroplownik taśmy znajduje się po wewnętrznej stronie przewodu kroplującego, a emisja wody odbywa się pojedynczą szczeliną. Z kolei emiter posiada wyjątkowo długi labirynt, który zapewnia turbulenty przepływ wody, co znacząco zmniejsza ryzyko zapchania przewodu. Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, taśma SITAPE to gwarancja efektywnego nawadniania przez długi czas.

Taśmy kroplujące SITAPE występują w wielu wariantach, które różnią się:

- grubością ścianki,

- wydatkiem,

- częstotliwością emiterów,

- długością rolek.

Ścianki taśm mają grubość od 6 do 10 mil. W każdej kategorii znajdują się modele o różnym przepływie wody na metr taśmy – od 2,7 l/h/m do 10,6 l/h/m. Z kolei kroplowniki rozstawione są co od 10 do 40 cm.

Taśmy o ściance 6 mil to produkt cienkościenny, który świetnie sprawdzi się w kroplowym nawadnianiu upraw, które nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu rolniczego. Z kolei taśmy 8 mil to standardowe taśmy kroplujące, często polecane do stosowania w nawadnianiu upraw sezonowych. Największa grubość ścianki to 10 mil – jest to wzmocniona taśma, która może być z powodzeniem użytkowana przez wiele sezonów. Dobrze znosi wielokrotne zwijanie i rozwijanie. Ze względu na dodatkowe wzmocnienie, polecana jest do nawadniania upraw w bardziej wymagających warunkach, które mogą spowodować uszkodzenie systemu.

Trójniki

Trójniki Irritec umożliwiają łatwe, szybkie, trwałe i solidne połączenie taśmy lub linii kroplującej, a także węży. Za ich pomocą możliwe jest połączenie odcinków rur irygacyjnych podczas instalacji systemu nawadniania. Trójniki służą również do tworzenia rozgałęzień w instalacji nawadniającej.

Trójniki produkowane przez Irritec znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach:

- hydraulika,

- gazownictwo,

- przemysł,

- nawadnianie.

Tak liczne zastosowania wynikają z szerokiej gamy produktów w tej kategorii, znajdują się tu bowiem rozwiązania dedykowane instalacjom, w których występuje wysokie lub niskie ciśnienie. Dzięki zastosowaniu tego podziału, wybór właściwego modelu jest łatwy i gwarantuje szczelne i trwałe połączenie, którego montaż jest bardzo prosty.

Trójniki dedykowane systemom z wysokim ciśnieniem skonstruowane są tak, alby wytrzymać ciśnienie rzędu 10 – 16 barów, które panuje wewnątrz instalacji przemysłowych, a także w systemach nawadniania pól. Z kolei rozwiązania dedykowane niskim ciśnieniom, świetnie sprawdzą się w przydomowych systemach nawadniających.

W ofercie Irritec znajdują się następujące typu trójników:

- z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym,

- dedykowane spiralnym rurom,

- z regulacją ciśnienia,

- kulowe,

- motylkowe,

- cylindryczne.

Złączki

Złączki pełnią ważną funkcję w systemach nawadniających – są elementem łącznikowym, umożliwiają, na przykład, połączenie dwóch rur o różnej średnicy lub dosztukowanie przewodu. Złączki oferowane przez Irritec zapewniają, trwałe, szczelne, łatwe i szybkie połączenie elementów systemu nawadniającego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, złączki Irritec nie wymagają zastosowania teflonu do uszczelnienia połączenia, dzięki występowaniu w konstrukcji pierścienia zaciskowego, który obejmuje i zaciska rurę.

Złaczki Irritec charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie jak w wypadku trójników, aby ułatwić wybór optymalnego modelu, zastosowano podział ze względu na ciśnienie panujące w instalacji.

Do instalacji, w których panuje wysokie ciśnienie, a więc do profesjonalnych systemów nawadniających, szczególnie polecane są złączki typu Connecto, które zapewniają trwałe i szczelne połączenie, dzięki zastosowaniu dodatkowych rozwiązań, które pozwalają utrwalić połączenie. W wypadku instalacji, w których panuje niższe ciśnienie, polecane są złączki typu QJ, a także złączki kulkowe, szybkozłączki, a także złączki z regulacją ciśnienia.

Wpinki

Wpinki to elementy systemu nawadniającego, w którym występują taśmy kroplujące. Element ten służy bowiem do ich połączenia, a także charakteryzuje się bezpieczeństwem i łatwością montażu.

Zainstalowanie wpinki nie wymaga bowiem skomplikowanych narzędzi. Wpinka umożliwia bezpośrednie podłączenie się pod przewód zasilający – wystarczy w nim wykonać nacięcie przy pomocy odpowiedniego przebijaka. Następnie, w utworzonym otworze, montuje się wpinkę.

Ze względu na sposób montażu, wspomniana część ma pewne ograniczenia – nie nadaje się do stosowania w systemach nawadniających, w których panuje wysokie ciśnienie. Standardowe wpinki wytrzymują ciśnienie rzędu około 4 barów, a w instalacji, w której panuje wysokie ciśnienie, woda może wywierać na ścianki nacisk rzędu 10 – 16 barów. Z tego powodu zastosowanie wpinek ograniczone jest do linii kroplujących i przydomowych, amatorskich instalacji, w których panuje niskie ciśnienie.

Irritec posiada w swojej ofercie wpinki proste, a także modele z zaworem, który umożliwia ręczne sterowanie przepływem wody.

Inne produkty marki Irritec

Firmie Irritec przyświeca hasło „Nie czekaj na deszcz”, zgodnie z którym postępuje. Oprócz trójników, złączek, wpinek i taśm kroplujących, producent oferuje także szereg innych produktów, które zapewniają skuteczne nawodnienie nie tylko ogrodów i parków, ale także upraw takich jak: orzechy, migdały, śliwki, kukurydza, pomidory, ziemniaki, pomarańcze, karczochy, śliwki, sałata, papryka, truskawki, melony, cebule etc. Aby zapewnić prawidłowe nawodnienie tak różnorodnych typów upraw, konieczne jest wykorzystanie także innych produktów z portfolio firmy Irritec. Inne rozwiązania producenta, które wykorzystywane są w systemach nawadniających to:

1) Węże – produkowane są z elastycznego PVC, dodatkowo wzmocnionego siatką są bardzo lekkie i giętkie. W ofercie dostępne są trzy rodzaje węży:

- o niskiej gęstości – miękkie i giętkie, idealnie sprawdzą się w systemach nawadniających o nieco niższym ciśnieniu,

- o wysokiej gęstości – twardsze, bardziej odporne na uszkodzenia, doskonale sprawdzą się w systemach, w których panuje wyższe ciśnienie, mogą służyć do rozprowadzania wody pitnej,

- węże płaskie – bardzo lekkie i elastyczne, a jednocześnie odporne, ich montaż jest szybki i prosty. W razie potrzeby, bardzo łatwo zainstalować w nich wpinki. Idealne dla tymczasowych lub często przemieszczanych instalacji.

2) Zraszacze – nieodłączny element systemu nawadniającego, który umożliwia równomierną dystrybucję wody w określonym promieniu. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, zraszacze Irritec umożliwiają inteligentne zarządzanie nawadnianiem, niezależnie od ukształtowania terenu. W ofercie firmy znajdują się następujące typy zraszaczy:

- mikrozraszacze – stojące, podwieszane lub na szpilce, idealne do nawaniania upraw w polu i pod osłonami,

- zraszacze sektorowe – umożliwiają precyzyjne nawodnienie określonego fragmentu terenu,

- zraszacze pełnoobrotowe – podlewają teren o określonym promieniu, rozwiązanie szczególnie polecane w parkach lub na trawnikach.

- zamgławiacze – pozwalają zapewnić kontrolowane warunki w uprawach chronionych lub pod osłonami.

3) Filtry – zostały zaprojektowane tak, aby ograniczyć niezbędne czynności związane z konserwacją. Są trwałe i odporne na zmiany ciśnienia, a także uszkodzenia. Szeroka gama zawiera:

- filtry żwirowe (piaskowe),

- filtry siatkowe,

- filtr separator piasku.

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie