Nasiona ziół - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Filtry

Nasiona ziół

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona ziół 

Jest 26 produktów.

Kto powinien zdecydować się na domową uprawę ziół, dla kogo to jest rozwiązanie?
Domowa uprawa ziół to ciągły dostęp do świeżych ziół, hodowanych bez sztucznych nawozów i innych zbędnych dodatków. Własne zioła gwarantują nie tylko zapach, który wypełnia dom, ale także znacząco podnoszą walory smakowe gotowanych potraw – smak dań z dodatkiem świeżych ziół nie ma sobie równych. Większość roślin zielnych ma niewielkie wymagania uprawowe, także nawet laik wyhoduje piękne zioła z domowym zaciszu. Prawie wszystkie zioła można uprawiać w doniczkach. Co więcej, wystarczy do tego kuchenny parapet, chociaż do uprawy można także wykorzystać balkon. Domowa uprawa ziół jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce się cieszyć świeżymi ziołami na kuchennym parapecie przez cały rok.

Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Nasiona ziół

Uprawa ziół ma wielowiekową tradycję. Zioła, początkowo zbierane, zaczęły być uprawiane w celach kulinarnych, leczniczych, kosmetycznych, a także w aromaterapii. Według szacunków, w Polsce uprawia się ponad 50 gatunków ziół, których większość, dzięki nieskomplikowanym wymaganiom tych roślin, można, z powodzeniem, uprawiać we własnym domu. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór różnych gatunków i odmian, zarówno tych bardziej, jak i mniej popularnych w domowych uprawach ziół. Z nami możesz się cieszyć zielonym ziołowym zakątkiem przez cały rok.

Dlaczego warto uprawiać zioła w domu?

Zioła stanowią popularny dodatek wielu potraw. Koneserzy kuchni zdaj sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa jakość i świeżość ziół dodawanych do potraw. Jednym ze sposobów, zapewniający stały dostęp do świeżych ziół jest ich uprawa w domowym zaciszu, która niesie za sobą wiele korzyści.

  • Wiem co jem. Coraz więcej konsumentów stara się jeść świadomie. Dotyczy to nie tylko świadomości składów używanych produktów, ale także ich pochodzenia czy rodzaju upraw. Prowadząc domową hodowlę ziół, mamy pewność, że stosowane przez nas dodatki wyrosły bez użycia zbędnych dodatków chemicznych. 
  • Wysoka jakość produktu. Domowa uprawa ziół zapewnia nieograniczony dostęp do produktu najwyższej jakości. Eliminuje to spadek jakości ziół związany z przemysłowym zbiorem, transportem i przechowywaniem w sklepie – droga „od pola do stołu” jest bardzo krótka. Dzięki temu stosujemy produkt świeży, o najwyższej jakości. 
  • Możliwość zdrowego odżywiania. Wiele ziół charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym smakiem i aromatem, ale także działaniem prozdrowotnym, np. olejki eteryczne zawarte w mięcie pieprzowej mają działanie bakteriobójcze. Stosowanie dodatku ziół do potraw, lub picie naparów ziołowych niesie za sobą wymierne korzyści dla zdrowia. 
  • Oszczędność Uprawa ziół we własnym domu pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakupie przypraw i ich mieszanek. Zakup doniczkowych ziół związany jest z koniecznością ich szybkiego zużycia – rośliny te charakteryzują się niską trwałością. Uprawiając zioła w domowym zaciszu, mamy stały dostęp do potrzebnych nam ilości, a parapetowe nadwyżki możemy ususzyć do późniejszego wykorzystania.

Na co zwrócić uwagę wybierając zioła?

Chociaż zioła mają niewielkie wymagania uprawowe i ich uprawa jest świetnym rozwiązaniem nawet dla niedoświadczonych amatorów ogrodnictwa, wybierając zioła należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Jakość ziół doniczkowych. Decydując się na zakup sadzonek ziół w doniczkach, należy się upewnić, że wybieramy rośliny zdrowe, o dobrym wyglądzie. W tym celu roślinę należy przechylić i ocenić czy na spodniej stronie liści nie ma rdzawych plam lub białego nalotu. Zmiany takie oznaczają, że rośliny są chore, a ich dalsza hodowla nie rokuje dobrze i może skutkować zarażeniem domowych roślin. Podobnie niekorzystnie rokują rośliny ze zwiędłymi liśćmi, słabo ukorzenione, etc.
  • Rozwój roślin. Większość ziół można sadzić w skrzynkach, w których uprawia się kilka rodzajów roślin zielnych. Jednak planując taką hodowlę należy zaplanować optymalne sąsiedztwo roślin. Nie należy do jednej skrzynki wysiewać bezpośrednio bylin z odmianami jednorocznymi. Jeżeli chcemy połączyć zioła wieloletnie z jednorocznymi, należy najpierw przygotować rozsadę tych drugi i dosadzić ją do skrzynki z bylinami. 
  • Pokrój ziół. Zazwyczaj zioła kojarzą się z roślinami niewielkich rozmiarów. Jednak niektóre gatunki przybierają znaczne rozmiary (szałwia, liść laurowy, lawenda) lub mocno się rozrastają (mięta, lubczyk, estragon, melisa). Nie oznacza to jednak, że należy zaniechać ich domowej uprawy. Jednak uprawiając duże zioła, należy zadbać, aby rosły one jako samodzielne rośliny w odpowiednio dużych doniczkach. 
  • Wymagania świetlne. Większość ziół nie przepada za bezpośrednim nasłonecznieniem, jednocześnie nie toleruje zbytniego zacienienia. Zazwyczaj optymalne stanowisko, to miejsce słoneczne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Co więcej, dobre nasłonecznienie sprzyja gromadzeniu olejków eterycznych w roślinach, przez co zyskują one bardziej intensywny aromat. Zioła takie jak cząber i majeranek preferują stanowiska bardziej słoneczne, z kolei mięta pieprzowa i estragon rosną lepiej w miejscu lekko zacienionym. 
  • Rodzaj i wilgotność podłoża Większość ziół dobrze rośnie na glebach żyznych przepuszczalnych, bazujących na mieszance torfu i piasku. Jednak koper ogrodowy i rozmaryn zdecydowanie lepiej rosną na glebach zasobnych w wapń. Rośliny zielne nie tolerują przelania i przemoczonych korzeni, stąd tez konieczne jest wykonanie odpowiedniego drenażu. Zioła takie jak tymianek, rozmaryn czy lawenda są bardzo wytrzymałe na niewielkie zaniedbania w uprawie i okresy suszy. Z kolei mięta pieprzowa i bazylia preferują gleby wilgotne i źle znoszą brak wody.

Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie