Nasiona rzodkwi japońskiej - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Filtry

Dostępność
Producent

Nasiona rzodkwi japońskiej

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona rzodkwi japońskiej  

Jest 1 produkt.

Rzodkiew japońska to roślina zielna z rodziny kapustowatych. To warzywo korzeniowe jest skarbnicą witamin. Stosuje się ją na przeziębienia oraz jako składnik sałatek i dań gorących. Roślina ta jest łatwa w uprawie, a dzięki wielu odmianom i gatunkom stanowi świetny sposób na udekorowanie i urozmaicenie codziennego stołu.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
 • 88,20 zł 98,00 zł W magazynie

  Rzodkiew Mino Summer Cross to odmiana średnio-wczesna. Posiada ona śnieżnobiały, dobrze wypełniony korzeń, gdzie może być przechowywany nawet do 4 miesięcy. To roślina potrafiąca przystosować się różnych warunków uprawy. Okres wegetacji wynosi 555-65 dni.

  88,20 zł 98,00 zł
  Obniżka!
  W magazynie
  Wysyłka 24h
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Nasiona rzodkwi japońskiej

Roślina ta lubi luźne, żyzne gleby, ale bez świeżej materii organicznej. Obornik i humus lepiej stosować pod uprawę poprzedzającą rzodkiewkę. Jeśli gleba jest ciężka, stosuje się piasek, który rozsypuje się na powierzchni grządki w ilości 1 wiadro na 1 metr kwadratowy, po czym następuje rekultywacja. Jeśli w pobliżu znajdują się wody gruntowe, lepiej jest podnieść łóżko o 10-15 cm.

Rzodkiew japońską sadzi się w słonecznym miejscu, ponieważ z powodu braku światła może wyrosnąć wiele liści, a roślina okopowa się nie utworzy. Nie zaleca się sadzenia rośliny po jakichkolwiek roślinach krzyżowych: kapuście, rzodkiewce, rzepie, rzodkiewce, brukwi, gorczycy.

Historia uprawy rzodkwi

Rzodkiew znana jest już od czasów starożytnych. Herodot wspominał o uprawie rzodkwi w starożytnym Egipcie ponad 2000 lat p.n.e. Naukowcy odkryli również freski ścienne przedstawiające tę roślinę z tamtych czasów.

Słynna rzodkiew "daikon" przywędrowała do Japonii z Chin. Jej białe, niecierpkie owoce były popularne wśród miejscowej ludności, dlatego w ciągu wieków powstało wiele nowych odmian. Prawdopodobnie z tego powodu daikon nazywany jest rzodkwią japońską. W języku japońskim oznacza to "duży korzeń". W Polsce roślina ta pojawiła się pod koniec XIX wieku i ze względu na swój kształt i łagodny smak nazywana była "słodką rzodkwią" lub "białą rzodkwią".

Sadzenie rzodkwi japońskiej na zewnątrz

Rzodkiewkę można sadzić wczesną wiosną z przeznaczeniem do spożycia w lecie, a w połowie lata do przechowywania. Jeśli wybierzesz odmiany o różnych terminach dojrzewania, zbiory będą trwały od wczesnego lata do jesieni.

Czas sadzenia

Pierwsze uprawy można wysiewać od końca kwietnia do połowy maja. Do letniej konsumpcji najczęściej wybieramy odmiany wczesne i średnio dojrzewające. Rzodkiewka z kolorowym miąższem lub skórką będzie dobrze wyglądać w sałatkach. Przy wyborze odmiany należy również zwrócić uwagę na odporność na kwitnienie, bo gdy roślina jest długa, to pójdzie w łodygi kwiatowe, a takie rośliny korzeniowe nie mogą być już spożywane.

Do przechowywania rzodkiew sadzi się od początku lipca do końca sierpnia. Ta odmiana nie boi się małych mrozów, więc nawet w północno wschodniej części Polski może rosnąć do października, a pod lekkim przykryciem - do listopada.

Proces sadzenia nasion

Rzodkiew sadzi się od razu w rozsadniku. Jej nasiona są duże i zwykle szybko kiełkują, dlatego zwykle nie stosuje się przygotowania przed sadzeniem. Jednak latem lepiej jest namoczyć nasiona dla szybszego kiełkowania.

Rzodkiew japońska ma duże nasiona, które należy zebrać przed sadzeniem, aby usunąć wszystkie uszkodzone.

Gdy rośliny są małe, należy spulchnić glebę między rzędami i odchwaszczać oraz usuwać nadmiar pędów, gdy tylko pojawią się dwa prawdziwe liście.

Pierwsze nawożenie nawozem mineralnym powinno być przeprowadzone, gdy roślina korzeniowa osiągnie średnicę 2 cm. Najlepiej jest stosować nawozy mineralne wieloskładnikowe.

Przez cały sezon wegetacyjny rzodkiewka może i powinna być pozbawiona cieniujących i żółknących liści, aby zapewnić każdej roślinie korzeniowej dostęp światła i powietrza.

Głównym zadaniem ogrodnika dla dobrych zbiorów jest utrzymanie grządki w stanie wilgotnym. Rzodkiewka, jak to rzodkiewka, bardzo lubi podlewanie. Zbyt sucha grządka, zwłaszcza wiosną, może wywoływać pędy kwiatowe.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie