Nasiona dyni Hokkaido - Nasiona dyni - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Filtry

Dostępność

Nasiona dyni Hokkaido

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona dyni Hokkaido 

Jest 2 produktów.

Dynia hokkaido to wyśmienita japońska odmiana dyni o dużej trwałości. Wyróżnia się swoim głębokim i przyjemnym aromatem oraz wyrazistym smakiem. Kluczowymi czynnikami przy jej wysiewie są przestrzeń i dobrze dobrana gleba. 

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Nasiona dyni Hokkaido

Dynia hokkaido stanowi idealną odmianę dla osób, które zajmują się amatorską uprawą warzyw. Warto przy tym mieć na uwadze, że wymaga ona sporej przestrzeni, ponieważ intensywnie się rozrasta. Oprócz tego do rozwoju potrzebuje dużej ilości słońca oraz wilgoci. Niezwykle ważnym czynnikiem jest również gleba. Podłoże do siewu dyni hokkaido powinno szybko się nagrzewać, a przy tym być żyzne i przepuszczalne. Prace w ogrodzie przy wysiewie warzywa rekompensują doskonałe walory smakowe tej japońskiej odmiany dyni. Można jeść zarówno jej skórkę, jak i delikatny miąższ. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasion dyni hokkaido?

Kupując nasiona dyni hokkaido, zawsze miej na uwadze kilka istotnych kwestii.

  • Wygląd nasion - powinny być one płaskie i duże. Mają jajowaty kształt, kremowy lub biały kolor, a w dotyku są matowe. Na ich powierzchni znajduje się pozioma bądź ukośna blizna.
  • Zdolność kiełkowania nasion - potrzebują one ciepłych warunków do wzrostu. Nasiona rozpoczynają kiełkować przy temperaturze 10 stopni Celsjusza. Jednak optymalnym przedziałem jest od 15 do 25 stopni Celsjusza.

  • Odpowiednia ilość wody - dynia hokkaido wymaga systematycznego podlewania. Niedobór wody doprowadza do zasychania liści, zrzucania kwiatów oraz niszczenia owoców. Przy tym trzeba pamiętać, aby nie moczyć liści w trakcie podlewania.
  • Okres siewu - idealny czas to w okolicy kwietnia (pod osłonami) i maja (już bezpośrednio w gruncie). Nasiona układa się płasko, a następnie dociska na głębokość 3 cm.

Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie