Nasiona rzodkiewki - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona rzodkiewki

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego, sadzeniaków, niektórych nawozów i produktów przecenionych

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona rzodkiewki 

Jest 40 produktów.

Rzodkiewka jest cennym warzywem, ponieważ zawiera witaminę C, wapń, siarkę, magnez, fosfor i olejki eteryczne. Rzodkiewka usuwa z organizmu szkodliwe substancje i tłuszcze. Ponadto rzodkiewka jest ceniona za wczesne dojrzewanie. Wraz z pierwszą zieleniną otwiera sezon warzywny na naszych działkach.

Pokazuje 1 - 40 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 40 z 40 elementów
Nasiona rzodkiewki

Różnorodność rzodkiewek na rynku jest wieloraka. Jak poruszać się w tej całej różnorodności i dokonać właściwego wyboru? Na co zwrócić uwagę przy zakupie nasion rzodkiewki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odmiany rzodkiewki?

Czas dojrzewania

Bardzo popularne są wczesne odmiany rzodkiewki. Każdy chce mieć świeże warzywa tak szybko, jak to możliwe. Czas dojrzewania rzodkiewki wynosi tylko 16-30 dni od początku sadzenia do pojawienia się plonu korzeniowego.

Odporność na pędraki

Bardzo ważny wskaźnik. Odmiany skłonne do szybkiego kiełkowania wytwarzają małe, gorzkie, puste, mało jadalne owoce.

Wielkość nasion rzodkiewki

Małe, zdeformowane nasiona dają duży łan z małymi korzonkami, pędy szybsze. Aby ułatwić sadzenie, najlepiej jest użyć nasion drapanych.

Sadzenie nasion rzodkiewki

Przed wysiewem nasion należy dobrze przygotować glebę - przekopać, rozdrobnić i wyrównać. Jesienią zaleca się stosowanie nawozu potasowego i dobrze rozłożonego kompostu do gleby. Obornik, zwłaszcza świeży, nie jest zalecany.

Rzodkiewka jest rośliną odporną na zimno, dlatego jej sadzenie można rozpocząć zaraz po rozmarznięciu gleby na głębokość 10 cm. Rzodkiewkę wysiewamy na głębokość 1-2 cm, po wysianiu gleba jest nieco ubita.

Zbyt duża gęstość sadzenia ma negatywny wpływ na ilość i jakość plonów. Z obawy, że część nasion nie wykiełkuje, ogrodnicy sieją rzodkiewkę zbyt blisko siebie. Nasiona rzodkiewki należy wysiewać w odstępach co 5 cm, w rzędzie co 15 cm. Na dużych powierzchniach, gdzie między rzędami przeprowadza się pielenie, można zwiększyć rozstaw rzędów do 45 cm. Kiełki po wysiewie pojawiają się trzeciego lub czwartego dnia.

Rzodkiewka lubi luźną i wilgotną glebę, dlatego należy ją jak najczęściej spulchniać i podlewać. Najlepiej jest podlewać w godzinach porannych lub wieczornych, aby gleba była lepiej nasycona.

Jeśli wzrost jest zahamowany, a liście są jasno zabarwione, rzodkiewkę należy nawozić. Wystarczy jedna łyżeczka mocznika i jedna filiżanka sfermentowanego wywaru z traw (płynny kompost) na 10 litrów wody.

Negatywnie na powstawanie roślin okopowych wpływa wzrost liczby godzin światła dziennego do 13-15 godzin - rzodkiewki zaczynają kwitnąć. Dlatego jeśli sadzimy rzodkiewkę w połowie maja, należy ograniczyć jej dostęp do światła. Rzodkiewki można przykryć folią lub papierem nieprzepuszczającym światła.

Rzodkiewkę przed szkodnikami i chorobami chroni krótki i wczesny okres dojrzewania. Jednak latem i jesienią rzodkiew jest atakowana przez chrząszcza kapustnika i ćmę rzepakową. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do zwalczania tych szkodników, ale są też stare, sprawdzone sposoby ludowe, takie jak podlewanie naparem z czosnku czy posypywanie upraw popiołem.

Jesienne odmiany rzodkiewki

Rzodkiewka może być również uprawiana jesienią. Oczywiście, wiele innych warzyw dojrzewa późnym latem i wczesną jesienią, ale rzodkiewki są również popularne jesienią. Wraz z innymi warzywami może być przechowywany w piwnicy. Jesienne rzodkiewki są większe, bardziej soczyste, słodsze i odporniejsze na kiełkowanie. Najlepszym terminem na wysiew rzodkiewki jesiennej jest 5-15 sierpnia. 

Wybierając właściwą odmianę i stosując odpowiednie techniki uprawy, można uzyskać dobre zbiory i jeść to zdrowe i smaczne warzywo prawie przez cały rok.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie