Nawozy długodziałące- E-sklep dlaroslin.pl - | E-sklep dlaroslin.pl

Nawozy długodziałące

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1500zł

Promocje

Nowe produkty

Nawozy długodziałące 

Jest 6 produktów.

Nawozy o przedłużonym działaniu stosowane są w uprawach, których cykl wegetacyjny jest krótki, do roślin doniczkowych i balkonowych, w szkółkach drzew i krzewów, w ogrodnictwie i sadownictwie, do hodowli roślin ozdobnych i rabatowych oraz do utrzymania zieleni w parkach i ogrodach. Nawóz długo działający pozwala ograniczyć zabiegi nawożenia. Są łatwe do zastosowania i nie wymagają specjalnych maszyn i sprzętu. Nawozy do roślin doniczkowych mogą mieć wygodną dla użytkowników postać granulek w otoczkach lub pałeczek nawozowych. Spowolnione tempo uwalniania się składników mineralnych do gleby, dostosowane do warunków uprawy i klimatu, zmniejsza ryzyko porażenia roślin nadmiernymi dawkami nawozu.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Nawozy długodziałące

Nawozy długodziałające są nawozami wieloskładnikowymi, które zawierają podstawowe składniki mineralne (azot, fosfor, potas) (do 500 znaków ogólnie), wzbogacone o ważne dla rozwoju roślin makroelementy i mikroelementy (magnez, siarka, bor i inne). Dzięki temu zapewniają korzeniom roślin codzienny dostęp do zbilansowanego odżywiania. Nawozy mają określony okres uwalniania składników nawozowych wyrażony liczbą dni lub miesięcy. Użytkownicy mogą wybrać nawozy w opakowaniach i w formie wygodnej do użytkowania.

Dlaczego warto stosować nawozy długodziałające?

Do zalet nawozów długodziałających zaliczamy:

  1. Oszczędność czasu (nawożenie wykonywane jest tylko raz w okresie wegetacji rośliny).
  2. Zmniejszenie ryzyka przenawożenia (jest to szczególnie ważne w przypadku roślin doniczkowych, balkonowych, czy rabatowych, kiedy nawóz działa na niewielką objętość gleby).
  3. Stopniowe i równomierne uwalnianie się składników mineralnych, dzięki czemu rośliny mają do nich stały dostęp. 
  4. Zapewnienie stabilnego i wyrównanego rozwoju roślin.
  5. Identyczne nawożenie na całej powierzchni.
  6. Ograniczenie wypłukiwania składników pokarmowych z gleby i usuwania ich poza zasięg korzeni roślin.
  7. Łatwość i wygodę stosowania. Do aplikacji nawozów nie jest wymagany rozrzutnik ani inny specjalistyczny sprzęt.
  8. Korzystny wpływ na środowisko. Nawozy długodziałające nie są wypłukiwane, więc nie zanieczyszczają wód powierzchniowych i podziemnych.
  9. Pełniejsze wykorzystanie wszystkich składników nawozowych przez rośliny. Nawozy długodziałające mają znacznie lepszą przyswajalność w stosunku do nawozów tradycyjnych.

Nawozy długodziałające mają też swoje wady. Są droższe od nawozów tradycyjnych i nie zawsze aktualne potrzeby pokarmowe roślin w różnych fazach ich rozwoju są zgodne ze składem mineralnym nawozu.

Najpopularniejsze nawozy długodziałające dostępne na rynku

Nawozy długodziałające są często dedykowane konkretnym gatunkom lub grupom roślin o podobnych potrzebach mineralnych. Warto zwrócić uwagę na pewne marki i popularne serie nawozów takie jak:

Basacote firmy Compo to seria wieloskładnikowych nawozów o wyjątkowej formule osłonek. Składniki mineralne są uwalniane z granulek w zależności od temperatury otoczenia, tak by były dostosowane do zmieniających się potrzeb pokarmowych roślin. Basacote Starter jest stosowany w uprawach doniczkowych, do produkcji substratów glebowych oraz w szkółkarstwie. Basacote Plus jest przeznaczony do nawożenia roślin doniczkowych i rabatowych, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych oraz w szkółkarstwie.

Osmocote Exact to wieloskładnikowy nawóz NPK wzbogacony magnezem i mikroelementami. Kontrolowane uwalnianie składników z granulek zapewniają specjalne osłonki. Nawóz przeznaczony jest głównie do zasilania krzewów liściastych, a wersja Osmocote Exact Standard do upraw roślin doniczkowych o krótkim cyklu wegetacji oraz do szybko rosnących iglaków i liściastych krzewów zimozielonych. Osmocote Start zawiera szeroki zestaw minerałów i mikroelementów w elastycznych granulkach, przeznaczonych do zasilania doniczkowych roślin ozdobnych o krótkim okresie wegetacji. Popularnym nawozem do roślin ogrodowych, owocowych i ozdobnych jest Substral Osmocote.

Florovit to seria nawozów przeznaczonych głównie do nawożenia roślin doniczkowych i balkonowych, iglaków, roślin ozdobnych i trawników.

Fructus to nazwa specjalistycznych nawozów kojarzonych głównie z uprawami ogrodowymi i sadowniczymi, ale ma również w ofercie nawozy do roślin ozdobnych, iglaków i trawników.

Yara Vila to seria długo działających nawozów do iglaków, trawników i innych roślin ogrodowych.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie