Nawozy doglebowe- E-sklep dlaroslin.pl - Nawozy - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Filtry

Azot
Fosfor
Potas
Bor
Magnez
Siarka
Wapń
Borówka
Brokuł
Grusza
Brzoskwinia
Burak
Cebula
Czarna porzeczka
Fasola
Jabłoń
Jęczmień jary
Jęczmień ozimy
Kalafior
Kapusta
Kukurydza
Malina
Marchew
Ogórek
Papryka
Pietruszka
Pomidor
Por
Pszenica jara
Pszenica ozima
Pszenżyto jare
Pszenżyto ozime
Rzepak
Sałata
Seler
Śliwa
Truskawka
Winorośl
Wiśnia, czereśnia
Zboża
Ziemniak
Żyto jare
Żyto ozime

Nawozy doglebowe

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nawozy doglebowe 

Jest 75 produktów.

Składniki mineralne trafiają do roślin głównie w postaci roztworów wodnych pobieranych z gleby przez system korzeniowy. Nawożenie doglebowe jest podstawowym i tradycyjnym sposobem nawożenia. Nawożenie nalistne, wykonywane w trakcie wegetacji roślin może być jedynie jego uzupełnieniem. Nawozy doglebowe mogą być stosowane w uprawach polowych, uprawach pod osłonami, w sadach, ogrodach i terenach zielonych oraz w uprawach szkółkarskich. Z nawożenia doglebowego korzystają amatorsko osoby hodujące rośliny doniczkowe, posiadacze ogródków, grządek warzywnych, klombów rabatowych i żywopłotów. Nawożenie doglebowe jest główną metodą zasilania roślin w składniki pokarmowe, a nawozy doglebowe to najpopularniejsza grupa nawozów. Nawozy dostarczane są na powierzchnię gleby lub mieszane z podłożem. Substancje odżywcze zawarte w nawozach są stopniowo uwalniane w glebie, rozpuszczane w wodzie opadowej i w postaci roztworów wodnych pobierane i wchłaniane przez system korzeniowy roślin. Nawozy doglebowe różnią się składem chemicznym, sposobem aplikacji i przeznaczeniem.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 75 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 75 elementów
Nawozy doglebowe

Nawozy doglebowe dostarczają roślinom główne składniki mineralne oraz składniki pomocnicze, czyli mikroelementy. NPK, czyli azot, fosfor i potas to podstawowe elementy budulcowe komórek. Nawożenie doglebowe wpływa też na poprawę odczynu gleby, jej właściwości fizyczne (struktura gleby, pojemność wodna i przepuszczalność), chemiczne (odczyn pH) i biologiczne (aktywność biologiczna organizmów glebowych, szybkość mineralizacji szczątków organicznych). Nawozy doglebowe mogą być stosowane przed siewem oraz na różnych etapach wegetacji.

Metody aplikacji nawozów doglebowych

Nawozy doglebowe mogą być dostarczane do gleby kilkoma metodami, zależnymi od postaci nawozu. Nawozy w stanie płynnym (gnojowica) są rozlewane na powierzchni oraz aplikowane punktowo lub liniowo pod powierzchnię gruntu. Nawozy w postaci pylistej i granulowanej są rozsiewane posypowo lub mieszane z podłożem. Nawożenie podczas siewu polega na aplikowaniu nawozu redlicami na odpowiednią głębokość pod rzędami lub w międzyrzędzia. Metoda aplikacji w dużym stopniu zależy od rodzaju nawozu. Nawozy (szczególnie nawozy fosforowe i potasowe) powinny być przykryte warstwą gleby. Z tego względu większość nawozów jest stosowana przedsiewnie, dzięki czemu podczas orki i bronowania mogą być wymieszane z ziemią. Specyficzną grupę nawozów stanowią nawozy o długim działaniu, w postaci otoczkowanego granulatu. Otoczki zapewniają powolne uwalnianie się składników mineralnych do gleby. Aplikację nawozu zawsze należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta.

Dlaczego warto stosować nawozy doglebowe?

Nawozy doglebowe są formą wspierania rozwoju roślin. Co można dzięki niemu uzyskać?

Nawożenie doglebowe:

  1. Zapewnia precyzję nawożenia poprzez stopniowe uwalnianie składników mineralnych.
  2. Umożliwia optymalne dostosowanie składników pokarmowych i dawek do warunków glebowych i potrzeb roślin uprawnych.
  3. Pozwala na uzyskanie wyższych i lepszych jakościowo plonów. Roślina czerpie z gleby całe bogactwo niezbędnych jej do życia minerałów.
  4. Jest stosunkowo tanią i skuteczną metodą osiągnięcia zadowalających efektów ekonomicznych.
  5. Pozwala kontrolować proces dostarczania składników pokarmowych do gleby i ich równomierne rozprowadzenie.
  6. Umożliwia szybką ocenę skuteczności nawożenia, a w razie niezadowalających efektów wykonanie interwencyjnego nawożenia uzupełniającego.
  7. Może zostać rozdzielone na dawki. Ten sam nawóz może zostać zastosowany przedsiewnie, łącznie z siewem i pogłównie.
  8. Poprawia parametry fizykochemiczne gleby: strukturę, odczyn pH, napowietrzenie, nawodnienie i przepuszczalność podłoża.
  9. Poprawia biologiczną aktywność gleby. Wspomaga rozwój bakterii i innych pożytecznych organizmów w glebie.
  10. Umożliwia powtarzalność wykonywanych zabiegów przy stosowaniu identycznych opakowań tego samego nawozu.

Najpopularniejsze nawozy doglebowe dostępne na rynku

Nawozami doglebowymi są tradycyjne nawozy naturalne, czyli kompost i obornik. Doglebowe nawozy mineralne, które są dostępne na rynku, możemy podzielić ze względu na skład chemiczny na nawozy wapniowe (służące niemal wyłącznie do odkwaszenia gleb), nawozy azotowe, nawozy fosforowo-potasowe, nawozy wieloskładnikowe NPK oraz inne (uzupełniające niedobór jakiegoś mikroelementu, wzbogacające florę glebową itp.). Większość nawozów doglebowych stosuje się przedsiewnie, a tylko w niektórych przypadkach zalecane jest siewne (jednoczesne z siewem nasion). W trakcie wegetacji stosowane jest nawożenie pogłówne (doglebowo i dolistnie).

Nawozy doglebowe ICL

Grupa ICL z siedzibą w Izraelu jest jednym z największych światowych producentów nawozów i głównym dostawcą fosforu z fosforytów. Specjalizuje się w produkcji mieszanek nawozowych z dużą zawartością fosforu (nawozy fosforowo-potasowe i wieloskładnikowe NPK). Produktami firmy ICL są znane marki nawozów, takie jak Agromaster oraz produkowana przez należącą do ICL Group firmę Scotts Company linię nawozów Osmocote. Wyróżnia je nowatorska formuła kontrolowanego uwalniania azotu. ICL ma też w ofercie nawóz Polysulphate GP, produkowany z naturalnego surowca wydobywanego z dna M. Północnego. Nawozy grupy ICL są szczególnie adresowane do producentów roślin ozdobnych, producentów owoców, warzyw i innych upraw rolnych, a także do nawożenia zieleni na trawnikach, w ogrodach i na obiektach sportowych.

Nawozy doglebowe Compo

Niemiecka grupa Compo Expert produkuje wysokiej jakości nawozy specjalistyczne. Szeroką ofertę stanowią zwłaszcza wieloskładnikowe nawozy granulowane o długim okresie uwalniania składników. Spośród nawozów doglebowych na uwagę zasługują nawozy z serii Basacote. Unikalna formuła osłonek uwalnia składniki pokarmowe z granulatu w tempie uzależnionym od temperatury otoczenia. Nowatorskie rozwiązania zmierzające do ograniczania wymywania azotu i wydłużenia okresu jego wchłaniania zastosowano w nawozach Novatec. Duża część produktów firmy Compo jest przeznaczona do stosowania w uprawach ogrodniczych, warzywniczych i do utrzymania terenów zielonych.

Nawozy doglebowe Yara

Norweska firma Yara specjalizuje się w produkcji nawozów, ale zajmuje się też produkcją urządzeń wspierających rolników (np. mierników do szybkiego pomiaru poziomu azotu w glebie) oraz doradztwem rolniczym. Yara ma na swoim koncie udane linie nawozów Yara Mila (wieloskładnikowe nawozy NPK wzbogacone o mikroelementy), Yara Mila bezchlorkowe (do upraw wrażliwych na chlorki i zasolenie), Yara Bela (nawozy saletrzane poprawiające żyzność gleb), Yara Liva (wysokiej jakości saletry wapniowe) oraz nawozów do fertygacji i nawozów dolistnych. W ofercie firmy Yara są produkty pozwalające na kompleksowe nawożenie poszczególnych gatunków roślin uprawianych w Polsce.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie