Filtry
Marchew Speedo 500TN KAL1,6-1,8...
Cebula Sedona 250 TN,KAL.2,0-2,75 PR...
Marchew Nerac 500 TN 1,6-1,8 mm...
Chillgard Spray: składniki naturalnego pochodzenia bezpieczny dla...
Kretogran: odstrasza krety i minimalizuje szkody ulega naturalnemu...
Wapno jest produktem przetwarzania kredy, wapienia i innych minerałów z grupy węglanów. Za główne składniki skałotwórcze uważa się w nim kalcyt i dolomit. Obie te substancje są powszechnie stosowane do nawożenia upraw ogrodniczych i ogrodów zarówno w rolnictwie przemysłowym, jak i w gospodarstwach domowych. Wapna nawozowe stosuje się do pielęgnacji roślin w celu ochrony przed szkodnikami oraz do poprawy jakości gleby na różne sposoby.
Dolomit to nawóz wapniowo-magnezowym, który jest nawozem przedsiewnym. Stosuje się go na gleby ubogie w magnez i wapń. Dolomit odkwasza glebę i zwiększa w niej zawartość magnezu oraz dostarcza glebie mikroelementy. Opakowanie: 10KG.
Wapno nawozowe Bi Calc+ to produkt granulowany, który posiada wszystkie pożyteczne mikroorganizmy. Produkt reguluje i stabilizuje poziomu pH gleby. Wspomaga wzrost i plonowanie roślin. Opakowanie: 10KG.
Bielenie drzew i krzewów w okresie jesienno-zimowym zabezpiecza je przed przemarzaniem i powstawaniem głębokich pęknięć pni i konarów. Jest odporne na zmywanie, zabezpiecza przed szkodnikami oraz odkaża. Dodatkowo doskonale nadaje się do odkwaszania
Wapno do bielenia pni to: preparat przeznaczony jest do bielenia pni drzew i krzewów w okresie jesienno-zimowym wapno dobrze pokrywa pnie i nasady konarów tworząc warstwę ochronną skład: 70 % CaO - tlenek wapnia całkowity dawka: 2-3 kg/100 m2
Wapno nawozowe Florovit to nawóz szybko działający przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów gleb wymagających wapnowania w uprawach rolniczych, warzywniczych, sadowniczych oraz w uprawach pod osłonami.
Nawóz szybko działający przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów gleb wymagających wapnowania w uprawach rolniczych, warzywniczych, sadowniczych oraz w uprawach pod osłonami. Odpowiednie pH gleby powoduje lepszą przyswajalność składników odżywczych oraz wpływa na wysoką jakość i wzrost plonu.
Nawóz szybko działający przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów gleb wymagających wapnowania w uprawach rolniczych, warzywniczych, sadowniczych oraz w uprawach pod osłonami. Odpowiednie pH gleby powoduje lepszą przyswajalność składników odżywczych oraz wpływa na wysoką jakość i wzrost plonu.
Głównym powodem dodawania wapna do gleby ogrodowej jest zmiana pH gleby w celu zapewnienia zdrowych i obfitych plonów. Doświadczeni rolnicy i ogrodnicy powiedzą, że najlepszym momentem na dodanie wapna do gleby jest koniec jesiennego okresu wegetacji. Dzięki temu ziemia będzie miała czas na wchłonięcie wapna i dostosowanie się pH gleby. Rolnicy zazwyczaj interesują się kwasowością gleby i możliwością wykorzystania wapna, gdy zauważą spadek wydajności upraw na stosowane nawozy.
W przypadku gleb kwaśnych wapno ogrodnicze może poprawić plony oraz system korzeniowy roślin. Wapno powoduje, że gleba staje się bardziej zasadowa, dzięki czemu rośliny mogą pobierać z niej więcej składników odżywczych. Wapno nie jest samo w sobie nawozem, ale może być stosowane w połączeniu z nawozami.
Wapno ogrodnicze jest powszechnie stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie. Mimo że wiele roślin nie toleruje zbyt dużej ilości wapnia, jest ono niezbędnym elementem wielu procesów życiowych zachodzących we wszystkich organizmach roślinnych. Jego obecność w kompleksie glebowym jest niezbędna do zatrzymania w glebie jonów wodorowych, co pomaga utrzymać korzystny odczyn środowiska. Do najważniejszych parametrów wapna należą:
Nawożenie wapnem ogrodniczym to proces poprawy struktury gleb kwaśnych. Odbywa się to poprzez stosowanie różnych nawozów zawierających duże ilości wapna. Jest to niezbędne do prawidłowego ukształtowania gleby, zwiększenia plonów z rozsadnika i lepszego pobierania składników pokarmowych przez rośliny.
Jedną z najbardziej użytecznych właściwości wapna jest jego zdolność do zmniejszania kwasowości gleby. Substancja ta nie tylko normalizuje odczyn wierzchniej warstwy gleby, ale także poprawia jej skład chemiczny poprzez neutralizację działania toksycznych metali - żelaza, aluminium i manganu.
Zabieg wapnowania gleby powinien być przeprowadzany raz na 4-5 lat, a na terenach intensywnie użytkowanych raz na trzy lata. Ponadto zawsze warto zwracać uwagę na zewnętrzne oznaki, za pomocą których gleba sygnalizuje, że jej skład uległ zmianie. Oznaką bardzo kwaśnego podłoża jest zielony mech, który szybko zaczyna rosnąć na brzegach gleby. Rośliny takie jak skrzyp i piołun również wskazują na zwiększoną kwasowość. Jeśli na twojej działce pojawili się ci niemile widziani goście, czas na wapnowanie gleby.
Wraz z obniżeniem kwasowości poprawia się struktura gleby. Wapń, który znajduje się w dużych ilościach w wapnie, podczas uprawy wiąże cząsteczki gleby, nadając jej grudkowatą strukturę. Wapnowanie gleby przeprowadza się głównie jesienią. Najlepiej jest to zrobić przed kopaniem lub orką, ponieważ nawóz zaczyna działać dopiero po wniknięciu w glebę. Zanim nadejdą mrozy, wapno zdąży wykonać część swoich zadań. Proces ten będzie kontynuowany przez zimę. Wiosną gleba ulegnie wyraźnej przemianie - zmniejszy się zawartość kwasów, a w glebie będzie więcej mikroelementów.
dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl
Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848
ok
”
Miła obsługa, szeroki asortyment, szybka wysyłka, stwierdzam, że.. jestem zadowolony z zakupów
Polecam
”
Jestem bardzo zadowolony! Super podejście do klienta na każdym kroku! Z taką firma można współpracować jak najbardziej! Polecam wszystkim
ok
”
Prosty proces złożenia zamówienia, szybka wysyłka i dostawa, w razie problemów lub pytań zawsze ktoś będzie służył pomocą. Jednym słowem oszczędność pieniędzy i czasu
Super
”
Bardzo dobry kontakt, ekspresowa wysyłka, produkt zgodny z zamówieniem bez uszkodzeń. Sklep godny polecenia. Z pewnością to nie ostatnie zakupy w Państwa sklepie. 5 gwiazdek