Jęczmień dwurzędowy do siewu- E-sklep dlaroslin.pl - Jęczmień ozimy - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Jęczmień dwurzędowy

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Jęczmień dwurzędowy 

Jest 14 produktów.

Odmiany różniące się parametrami, w naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze, warte uwagi, odmiany jęczmienia dwurzędowego. Szczegóły dotyczące poszczególnych odmian można znaleźć w opisie produktu.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Jęczmień dwurzędowy

Jęczmień dwurzędowy to roślina, którą człowiek uprawia już od tysięcy lat. Jęczmień dwurzędowy jest najważniejszym zbożem jarym w Polsce, ale uprawiane są również jego odmiany ozime. Jęczmień dwurzędowy browarny służy do wyrobu słodu niezbędnego do produkcji piwa, pozostałe odmiany służą przede wszystkim jako rośliny paszowe.

Jęczmień dwurzędowy — dlaczego warto wybrać ten typ jęczmienia?

W krajowym rejestrze odmian roślin rolniczych COBORU w 2021 r. było 9 odmian pastewnych jęczmienia dwurzędowego ozimego i jedna ozima odmiana jęczmienia browarnego. Dlaczego warto uprawiać jęczmień dwurzędowy ozimy?

  1. Niskie koszty uprawy. Jęczmień dwurzędowy jest zbożem tanim w uprawie. Jęczmień jest wrażliwy na pestycydy, więc poza zaprawą nasienną stosuje się niewiele środków ochrony roślin. 
  2. Jęczmień ma krótki okres wegetacji, dzięki czemu jest doskonałym przedplonem dla wielu roślin uprawnych, a zwłaszcza dla rzepaku ozimego oraz międzyplonów.
  3. Jęczmień paszowy ma dużą zawartość białka i błonnika i jest ceniona paszą, szczególnie w chowie trzody chlewnej. Odmiany pastewne dobrze reagują na suszę i upały.
  4. Jęczmień dwurzędowy ozimy doskonale nadaje się do uprawy w zachodniej Polsce, ze względu na wrażliwość tego zboża na przemarzanie. Postępujące ocieplenie klimatu zwiększa znaczenie i zasięg odmian ozimych.
  5. Duża opłacalność uprawy jęczmienia browarnego. Jęczmień browarny jest kontraktowany przez słodownie, które skupują ziarno konkretnych odmian o odpowiedniej wartości technologicznej. Odmiany jęczmienia browarnego mają większe wymagania pod względem gleb i przedplonu. Lubią ciepłą wiosnę i równomierny rozkład temperatur i opadów.

Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie