E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Biocont

Aktywne filtry

Biocont

Filozofią działania grupy Biocont jest dostarczenie rolnikom najwyższej jakości przyjaznych środowisku produktów, które wyraźnie wpłyną na jakość i wielkość plonów gospodarstw rolnych. Ekologiczne środki ochrony roślin Biocont, preparaty pomocnicze, a także doradztwo eksperckie, jakie oferuje ta firma, odpowiadają na realne potrzeby rolników w całej Europie i pomagają przekształcić ich produkcję rolną w nowoczesny, efektywny, zrównoważony i przynoszący wysokie zyski sektor gospodarki. 

Grupa Biocont: Międzynarodowe doświadczenie i wiedza najlepszych ekspertów. 

Biocont to uznany dystrybutor ponad 70 biologicznych i biotechnicznych środków do ochrony i produkcji roślinnej. Firma istnieje od 2006 roku i aktualnie działa w Czechach, na Węgrzech, w Polsce, na Słowacji i Wietnamie, wciąż rozwijając swoją ofertę, a także promując produkcję roślinną ekologiczną, integrowaną oraz konwencjonalną. Siłą i fundamentem marki Biocont jest wiedza i doświadczenie międzynarodowej grupy ekspertów. Firma z sukcesami wdraża szereg projektów naukowych, mających na celu rozwój rolnictwa ekologicznego. Większość badań Biocontu skupia się nad bioróżnorodnością agroekosystemów. To silna marka, która zatrudnia ponad 50 pracowników w 5 krajach. 

Ekologiczne środki ochrony roślin Biocont 

Marka Biocont oferuje szeroką gamę ekologicznych środków ochrony roślin, wychodzącą naprzeciw różnym potrzebom rolników i ogrodników na polu zwalczania szkodników roślin. 

Lepinox PLUS to środek stworzony z myślą o efektywnej kontroli populacji gąsienic motyli. 

Ten insektycyd działa powierzchniowo na roślinę, z wykorzystaniem działania bakterii Bacillus thuringiensis. Szczep tych bakterii wytwarza krystaliczne białka, które działają w przewodzie pokarmowym gąsienic motyli. Gąsienice po spożyciu bakterii przestają żerować i giną w ciągu 72 godzin. Z czasem kurczą się i czarnieją. Lepinox PLUS charakteryzuje się wysoką, potwierdzoną badaniami efektywnością. Można łączyć go także z innymi środkami ochrony roślin - zarówno konwencjonalnymi, jak i ekologicznymi. Nie wolno łączyć go z preparatami o odczynie zasadowym. Oprysk preparatem Lepinox PLUS należy wykonać rano lub wieczorem w dni pochmurne, nie więcej niż trzy razy w sezonie. Produkt ten otrzymał wyróżnienie w kategorii Pielęgnacja i Ochrona Roślin w Konkursie Nowości Ogrodniczych 2021. 

Naturalis marki Biocont to bioinsektycyd dedykowany do stosowania w uprawach pod osłonami, o szerokim spektrum zwalczania owadów we wszystkich fazach rozwojowych. Nadaje się do zwalczania mączlików, wciornastków, przędziorków, drutowców oraz niektórych gatunków mszyc atakujących rośliny. Działa zarówno na formy dorosłe jak i jaja i larwy tych owadów. To ekologiczny środek ochrony roślin, którego działanie owadobójcze oparte jest na zarodnikach konidialnych Beauveria bassiana szczepu ATCC 74040. Ten rodzaj zarodników grzybów, przylegają do naskórka owadów i roztoczy, kiełkuje i wnika do wnętrza ciała szkodnika, powodując jego śmierć w przeciągu kilku następnych dni. Naturalis posiada unikalny system działania bez efektu fitotoksyczności, działający na bazie penetracji ciała owada przez grzybnię Beauveria bassiana. Jest to preparat selektywny - jest przez to bezpieczny dla większości organizmów pożytecznych. Można mieszać go z innymi insektycydami oraz większością preparatów miedziowych i siarkowych. 

Vitisan jest powierzchniowym fungicydem zawierającym wodorowęglan potasu, który zapobiega rozwojowi grzybów chorobotwórczych. Mechanizm działania tego środka firmy Biocont polega na wysuszaniu zarodników grzybów, co zapobiega ich kiełkowaniu i rozwojowi strzępek infekcyjnych. Ponadto Vitisan wspiera rozwój naturalnej flory bakteryjnej  na powierzchni liścia. Jest to ekologiczny środek ochrony roślin zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym  

Bardzo uniwersalnym środkiem w ofercie Biocont jest preparat Prev-Am. Posiada działanie  owadobójcze, grzybobójcze i roztoczobójcze, oparte na mieszance naturalnego, tłoczonego na zimno olejku pomarańczowego. Środek działa na szeroki wachlarz gatunków owadów, grzybów i chorób, co pozwala nam zrezygnować z używania wielu różnorodnych oprysków. 

Jako środek owadobójczy przenika przez cienkie warstwy okrywające ciała owadów i powoduje wysuszenie tkanek miękkich znajdujących się pod nimi. Powoduje to szybką utratę wody w organizmie, wysuszenie owada, a co za tym idzie jego śmierć. Uszkadza również skrzydła form dorosłych szkodników, co uniemożliwia im przemieszczanie się z rośliny na roślinę. Wykazuje takżę działanie na układ oddechowy niektórych owadów - dzięki niskiemu napięciu powierzchniowego rozcieńczonego preparatu przenika on przez przetchlinki i powoduje uduszenie się szkodnika. 

Działanie grzybobójcze preparatu Prev-Am oparte jest na przenikaniu przez błony ochronne grzybni, rozpuszczeniu jej, a przez to wystawieniu na działanie powietrza, co prowadzi do szybkiego wysuszenia grzybni. Działanie preparatu utrzymuje się do 48 godzin po oprysku. 

Ekologiczny środek ochrony roślin Prev-Am znajdzie zastosowanie w walce z takimi owadami jak mączliki, wciornastki, skoczki, miodówki, przędziorki. Zwalcza też wiele patogenów grzybowych, między innymi mączniaka prawdziwego.  

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie