E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Nufarm

Nufarm to jeden z czołowych obecnie na rynku producentów środków ochrony roślin. W bogatym asortymencie marki dostępne są różne rodzaje herbicydów, insektycydów oraz fungicydów. Produkty w wyjątkowo efektywny sposób zapewniają uprawom wysoką ochronę przed owadami oraz chorobami grzybowych. Preparaty swoje szerokie zastosowanie znajdują zarówno w rolnictwie, jak i warzywnictwie bądź sadownictwie. Dedykowane są więc wszystkim rolnikom, właścicielom plantacji i gospodarstw rolnych, a także działkowiczom bądź sadownikom, stawiającym na najskuteczniejsze rozwiązania w walce z groźnymi patogenami. Produkty Nufarm mogą być również wykorzystywane do urządzania nowej uprawy, reorganizacji dotychczasowej produkcji bądź przygotowywania nowego podłoża pod roślinność. Swoje zastosowanie znajdują także na terenach nieużytkowanych rolniczo. Wszystkie preparaty proponowane przez markę zostały odpowiednio zbadane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w odniesieniu do użytkowników oraz środowiska naturalnego. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań i wysokiej jakości środków ochrony roślin zgodnych z zasadami dobrej praktyki rolniczej.

Aktywne filtry

Nufarm to czołowy producent środków ochrony roślin, obecny na rynkach na całym świecie, z siedzibą w Australii. Już od 1956 roku firma pracuje nad wdrażaniem najnowszych technologii w produkcji herbicydów, fungicydów, insektycydów, a także regulatorów wzrostu. Nufarm to nie tylko sprzedaż i produkcja – w ramach firmy działa także zespół doradców technicznych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z hodowcami.

Historia i oferta Marki Nufarm

Początki marki Nufarm sięgają 1956 roku, kiedy to założona została firma. Początkowo, jej założyciel – Max Fremder – zajmował się sprzedażą herbicydów lokalnym rolnikom. Firma rozrastała się wraz z upływem czasu, łącząc się z innymi przedsiębiorstwami. W latach dziewięćdziesiątych Nufarm rozpoczął ekspansję na rynki zagraniczne – w tej dekadzie otwarto kilka zagranicznych oddziałów przedsiębiorstwa.

Od początków XXI wieku firma stale rozszerzała swoją działalność na coraz nowsze obszary związane z przemysłem chemicznym, co skutkowało dalszym rozwojem. Obecnie Nufarm znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów środków ochrony roślin na świecie. Produkty Nufarm dostęne są nie tylko n rynku w rodzinnej Australii, ale także w Ameryce Południowej i Północnej, Europie, Nowej Zelandii, a także w Azji. Swoje produkty sprzedaje w ponad 100 krajach, gdzie zatrudnia ponad 3400 pracowników, którzy dbają o produkcję i doradztwo w zakresie środków ochrony roślin na najwyższym poziomie.

Oferta marki Nufarm to nie tylko ponad 2 100 zarejestrowanych produktów, ale także doradztwo techniczne w zakresie działań profilaktycznych i zwalczania chorób, a także wdrażanie rozwiązań, które zmierzają do prowadzenia hodowli odnoszącej sukcesy. Produkowane przez Nufarm środki ochrony roślin należą do następujących kategorii:

- herbicydy,

- insektycydy,

- fungicydy,

- regulatory wzrostu,

- adiuwanty.

Wyroby te przeznaczone są do stosowania zarówno w rolnictwie jak i sadownictwie oraz w warzywnictwie.

Produkty Marki Nufarm

W ofercie marki Nufarm znajduje się bogaty wybór środków ochrony roślin chroniących uprawy przed agrofagami, które obniżają potencjał plonotwórczy roślin. Wszystkie oferowane przez Nufarm produty zostały przebadane przez zespół ekspertów zarówno pod kątem skuteczności, jak i bezpieczeństwa użytkownika, konsumenta, upraw i środowiska naturalnego. Dzięki temu, wybierając Nufarm, masz gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa preparatu.

Orius Extra 250EW

Orius Extra 259 EW to środek grzybobójczy w formie emulsji o działaniu układowym. Substancją czynną zawartą w produkcie jest tebukonazol – fungicyd z grupy triazoli, znanej z wysokiej skuteczności w stosunku do patogennych grzybów. Produkt ten przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w uprawach zbóż i rzepaku. Orius Extra 250 EW może być stosowany w następujących uprawach:

- pszenica ozima: mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, fuzarioza kłosów,

- jęczmień ozimy i jary: mączniak prawdziwy, rdza jęczmienna, plamistość siatkowa,

- rzepak ozimy: sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowa.

W uprawach zbóż środek ten może być stosowany od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia. Oprysk może być wykonywany zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorobowych. Z kolei w uprawach rzepaku ozimego, optymalnym czasem na stosowanie produktu jest jesień i wiosna.

Tazer 250SC

Tazer 250 SC to środek grzybobójczy w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny o działaniu wgłębnym i układowym. Substancją czynną zawartą w produkcie jest azoksystrobina. Preparat ten przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego w uprawach roślin rolniczych i warzywnych. Tazer 250 SC może być stosowany w następujących rodzajach upraw:

- pszenica: mączniak, brunatna plamistość liści, rdza brunatna, septorioza liści i plew, fuzarioza kłosów, plamistość siatkowa,

- jęczmień: mączniak, plamistość siatkowa liści, rynchosporioza, rdza karłowa, fuzarioza kłosów, czerń zbóż,

- rzepak: czerń krzyżowych, szara pleśń, sucha zgnilizna kapustnych, zgnilizna twardzikowa,

- kukurydza: żółta i drobna plamistość kukurydzy,

- ziemniaki: alternarioza, rizoktonioza,

- szparagi,

- fasola,

- kalafior i brokuł.

Lentipur Flo 500SC

Lentipur Flo 500 SC to środek chwastobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny, do stosowania doglebowego lub nalistnego. Substancją czynną w preparacie jest chlorotoluron – pochodna mocznika. Chwasty pobierają ją przez korzenie i liście, co prowadzi do zamarcia chwastów. Lentipur Flo 500 SC przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawach:

- pszenica ozima,

- pszenżyto ozime,

- żyto,

- jęczmień ozimy. Produkt może być stosowany zarówno jesienią – od fazy 3 liści zbóż do wystąpienia pierwszych przymrozków - jak i wiosną – bezpośrednio po rozpoczęciu wegetacji zbóż, aż do pełni fazy krzewienia.

Zaprawa Orius Extra 02 WS

Zaprawa Orius Extra 02 WS to środek grzybobójczy w formie proszku, służącego do sporządzania ciekłych i zawiesinowych zapraw ziarna siewnego. Substancją czynną w preparacie jest tebukonazol – związek z grupy triazoli, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami grzybobójczymi. Produkt ten przeznaczony jest do zaprawiania materiały siewnego pszenicy i jęczmienia. Orius Extra 02 WS zapewnia ochronę przed następującymi chorobami grzybowymi:

- śnieć cuchnąca pszenicy,

- zgorzel siewek,

- głownia pyląca jęczmienia.

Stosowanie zapraw nasion podnosi odporność roślin na rozwój chorób powodowanych przez grzyby podczas kiełkowania ziaren oraz w początkowych fazach wzrostu.

Fusilade Forte 150 EC

Fusilade Forte 150 EC to herbicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Produkt ten przeznaczony jest to stosowania nalistnego. Substancja czynna w preparacie pobierana jest przez liście, a następnie przemieszcza się do korzeni chwastów, hamując ich rozwój i prowadząc do obumarcia. W trawach jednorocznych substancja ta akumuluje się w merystemach, a w roślinach wieloletnich w rozłogach i korzeniach. Fusilade Forte 150 EC to skuteczna broń w walce z chwastami jednoliściennymi, także tymi wieloletnimi, jak perz. Preparat ten został zarejestrowany w ponad 60 gatunkach roślin, między innymi w:

- buraku cukrowym,

- ziemniaku,

- rzepaku ozimym,

- roślinach strączkowych,

- warzywach i owocach.

Snajper 600 SC

Snajper 600 EC to środek chwastobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny, przeznaczony do wykonywania jesiennych oprysków. Preparat ten stanowi unikalne połączenie dwóch substancji czynnych – jedna zakłóca procesy odżywiania roślin, a druga zapewnia ochronę przed chwastami nawet do 8 tygodni. Snajper 600 EC przeznaczony jest do jesiennych zabiegów zwalczających chwasty jedno- i dwuliścienne w uprawach zbóż ozimych, takie jak:

- miotła zbożowa,

- tasznik pospolity,

- rumianek pospolity,

- jasnota purpurowa,

- przytulia czepna.

W uprawach pszenicy stosuje się go od fazy szpikowania zbóż, do końca fazy krzewienia, z kolei walcząc z chwastami w jęczmieniu i pszenżycie, preparat stosuje się od fazy 3 liści zbóż do końca fazy krzewienia.

Antywylegacz Płynny 725 SL

Antywylegacz Płynny 725 SL to regulator wzrostu i rozwoju roślin, stosowany w calu zapobiegania wyleganiu zbóż. Substancja czynna zawarta w preparacie wykazuje działanie modulujące wzrost rośliny w następujący sposób:

- hamowanie wzrostu,

- skrócenie i usztywnienie źdźbła,

- wykształcanie grubszych i szerszych blaszek liściowych.

Jednocześnie skrócenie źdźbła nie wykazuje ujemnego wpływu na wielkość kłosa lub wiechy ani na wykształcenie ziarna. Środek ten ułatwia maszynowy zbiór zbóż zapobiegając powstawaniu strat spowodowanych niewykształceniem i porastaniem ziarna, które są konsekwencją wylegania zbóż.

Antywylegacz może być stosowany w następujących uprawach zbóż: pszenica, żyto, pszenżyto, owies.Środkiem chwastobójczym od Nufarm, cieszącym się dużym zainteresowaniem, jest Fusilade Forte 150 EC. Podaje się go drogą dolistną, ma długotrwałe działanie na chwasty wieloletnie. Po pobraniu środka przez liście rośliny, zostaje on przemieszczany do korzeni i rozłogów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Zamieranie jest widoczne po upływie 2 do 3 tygodni od podania. Działanie preparatu przyspiesza ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba. Deszcz nie obniża skuteczności działania środka. Fusidale Forte zwalcza selektywnie między innymi perz właściwy, chwastnicę jednostronną, miotłę zbożową, owies głuchy, inne chwasty jednoliścienne w wybranych roślinach rolniczych, warzywnych, sadowniczych, roślinach zielarskich, chmielu, zwalcza także perz w zespole upraw pożniwnych. Stosuje się go m.in. w uprawach buraka cukrowego i pastewnego, ziemniaka, rzepaku ozimego i jarego, konopi siewnych uprawianych na włókno i nasiona, gruszy, pigwy, moreli, śliwy, żurawiny, warzyw korzeniowych, warzyw strączkowych, roślin zielarskich i ozdobnych. Nie powinien być stosowany w uprawach konopi przeznaczonych na produkcję oleju konopnego i łubinów na świeże nasiona. Rośliny jednoliścienne mogą być uprawiane najwcześniej po dwóch miesiącach od podania środka Fusilade Forte przy dawce 1,6 - 1,7 l/ha i nie wcześniej niż po 2 tygodniach przy dawce do 1,0 l/ha. Okres karencji różni się od gatunku rośliny. Przykładowo w uprawie szparagów jest to 180 dni, buraka 56 dni, chmielu 30 dni, grochu i bobu 35 dni, orzechów laskowych i włoskich 21 dni, roślin korzeniowych 49 dni, roślin sadowniczych 28 dni, a zbóż i konopi 90 dni.

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie