Mieszanki pastwiskowe traw- E-sklep dlaroslin.pl - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Mieszanki pastwiskowe traw

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Mieszanki pastwiskowe traw 

Jest 50 produktów.

Mieszanki pastwiskowe traw przeznaczone są głównie dla rolników, hodowców zwierząt oraz właścicieli plantacji lub gospodarstw rolnych, którzy pragną założyć trwałą łąkę bądź pastwisko. Ich dużą zaletą jest to, że pozwalają uzyskać wyjątkowo wartościową paszę, jednocześnie zapobiegając przy tym degradacji gleby. Doskonale nadadzą się więc do uprawiania na przemiennych użytkach zielonych w celu zwiększenia powierzchni pozyskiwanej paszy dla zwierząt. Optymalnie dobrana kompozycja traw pastwiskowych ułatwia osiągania o wiele obfitszych plonów, niż w przypadku zasiewów jednogatunkowych. 

Pokazuje 1 - 50 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 50 elementów
Mieszanki pastwiskowe traw

Użytki zielone są najtańszym źródłem wartościowych pasz objętościowych w gospodarstwach nastawionych na chów zwierząt. Dobra jakość spasanych traw jest warunkiem zdrowotności stada. Dla zapewnienia zwierzętom łatwo przyswajalnej i smacznej paszy warto zadbać o odpowiednie mieszanki pastwiskowe traw.

Mieszanki traw rolniczych na słabsze i średnie gleby

Użytki zielone zajmują gleby o niższych klasach bonitacyjnych, gdzie produkcja roślinna byłaby nieopłacalna. Przeważnie są to gleby lekkie i przepuszczalne. W takich warunkach trawy mogą wysychać i wypadać. W mieszankach pastwiskowych na słabe stanowiska powinny przeważać trawy niskie, które szybko zadarniają powierzchnię. Muszą dobrze znosić suszę oraz być odporne na deptanie i przygryzanie. Podstawowym gatunkiem powinny być różne odmiany życicy trwałej. Życica trwała jest bardzo odporna, a jednocześnie ma duże walory smakowe dla zwierząt hodowlanych. Na glebach słabych ze skłonnością do przesuszania polecana jest kupkówka pospolita. Trawa ta ma rozbudowany system korzeniowy ułatwiający wykorzystanie wilgoci glebowej. Na trudnych stanowiskach dużą wydajność i dobre walory smakowe ma festulolium. Jest to międzygatunkowa krzyżówka kostrzewy łąkowej lub trzcinowej oraz życicy trwałej, lub wielokwiatowej. W celu wzbogacenia gleby o azot w mieszance pastwiskowej wskazana jest obecność koniczyny białej.

Mieszanki traw rolniczych na dobre stanowiska

Na lepszych stanowiskach korzystne jest zastosowanie mieszanek, które dają wysoki plon i mają wysoką jakość pokarmową. Życica trwała szybko odrasta i jest odporna na przemarzanie. Dobrze sobie radzi na stanowiskach wilgotnych i zasobnych w związki mineralne. Lucerna oraz koniczyna biała i czerwona wzbogacają glebę w azot i redukują dawki nawożenia. Na dobre stanowiska wysiewa się też kostrzewę łąkową i tymotkę, które korzystnie wpływają na mleczność krów. Na jednoroczne dosianie nadają się też życica wielokwiatowa i życica mieszańcowa. Trawy te intensywnie rosną i smakują zwierzętom. Wymagają gleb zasobnych, ale niezbyt wilgotnych. Przy dużej zasobności i wilgotności stanowisk przyrost zielonej masy może być szybszy niż możliwości zjadania jej przez pasące się zwierzęta. W takich warunkach można stosować mieszanki kośno-pastwiskowe.

Korzyści, jakie może nieść uprawa dobrze dobranej mieszanki trawy

Podstawowe znaczenie dla dobrych efektów chowu zwierząt oraz zdrowotności stada ma właściwa proporcja pomiędzy ilością białka i strawnego włókna, które stymuluje trawienie. Mieszanka traw odpowiednio dobrana do stanowiska i potrzeb żywieniowych hodowanych zwierząt to wydatek, który zostanie z nadwyżką zrekompensowany przez:

  • lepszą produktywność stada, 
  • większą ilość i jakość mleka,
  • zwiększenie odporności na choroby,
  • poprawę ogólnego stanu zwierząt,
  • zmniejszenie problemów trawiennych u zwierząt.

Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie