Nasiona kukurydzy do siewu - Materiał siewny - sklep internetowy - dlaroslin.pl

Nasiona kukurydzy

Wysyłka kurierska od 13zł

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg >1000zł

Wyszukiwarka środków ochrony roślin

Wyszukiwarka nawozów

Promocje

Nowe produkty

Nasiona kukurydzy Jest 71 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 71 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 71 elementów
Nasiona kukurydzy

Kukurydza najczęściej uprawiana jest z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt, kukurydzę cukrową oraz na kukurydzę zbożową. Wybierając jej nasiona warto zwrócić uwagę na ich wczesność, plenność oraz podatność na choroby i szkodniki.

Kukurydza posiada szerokie zastosowanie. Jest chętnie wykorzystywana w przemyśle młynarskim oraz jakie surowiec energetyczny. Większość upraw jest przeznaczona na paszę dla zwierząt, jednak inne cechy posiadają nasiona kukurydzy uprawianej na ziarno i na kiszonkę. Pierwsza opcja obejmuje wysoki potencjał plonowania, natomiast w drugim przypadku liczy się plon suchej masy całych roślin. Ziarno i kiszonka uzyskane z kukurydzy są jednym z najbardziej energetycznych pokarmów dla zwierząt gospodarczych.

Wybór nasion kukurydzy do siewu - na co zwrócić uwagę?

FAO - różne okresy wegetacji

 Jednym z najważniejszych parametrów jest wczesność dojrzewania kukurydzy określana poprzez liczbę FAO. Każda cyfra ma swoje znaczenie. Można wyróżnić następujące:

  • wczesne - do FAO 220,
  • średniowczesne - FAO 230-250,
  • średniopóźne - FAO 260-290,
  • późne - FAO 300-350.

Wyróżniamy dwa typy ziarniaków

Różnią się warstwami: szklistą i mączystą, które składają się na bielmo.

Dla odmian pastewnych kukurydzy, czyli tych, które zdecydowanie dominują w Europie wyróżniamy dwa rodzaje ziarniaków:

  • flint - ma grubszą warstwą bielma szklistego, ziarno jest bardziej okrągłe, wypukłe. Cechą charakterystyczną jest także większa niż w przypadku dent tolerancja na wysiew w chłodnej glebie. Można przez to dokonać wcześniejszego wysiewu.
  • dent - tutaj przeważa bielmo mączyste. Są to odmiany, które wymagają ciepłego stanowiska glebowego. Ma znaczne wyższy potencjał plonowania niż ziarno typu flint.

Zaprawa nasion kukurydzy

Wszystkie nasiona w naszej ofercie są zabezpieczone przed chorobami grzybowymi. Niektóre dodatkowo zabezpioczono przeciw ptakom, tj. zaprawa Korit 420 FS, a także technologia zaprawiania Opti Plus.Nasiona kukurydzy na kiszonkę

Wybór związany jest z wysokością plonu zielonej masy oraz odpowiednim okresem wegetacyjnym. Do ich uprawy warto wybierać odmiany charakteryzujące się efektem “stay green”, który zmniejsza ryzyko zasychania liści.Nasiona kukurydzy na ziarno

Kukurydza cukrowa znajduje zastosowanie w żywności człowieka. Jest podstawowym źródłem skrobi, oleju jadalnego oraz glutenu. Stosuje się ją do produkcji syropu oraz oleju kukurydzianego, a także w płatkach, kaszy oraz popcornie. Ziarna kukurydzy są wykorzystywane również w przemyśle farmaceutycznym, papierniczym, górniczym oraz budowlanym. Są one również podstawowym składnikiem do produkcji biogazu. W tym przypadku ziarna podlegają rozdrabnianiu oraz zakiszaniu, podczas którego bakterie rozkładają kukurydzę i inne materiały organiczne, produkując w ten sposób metan.

Nasza oferta nasion kukurydzy do siewu

Proponujemy nasiona kukurydzy na ziarno, kiszonkę i biogaz z wiodących hodowli takich jak: KWS, Saatbau, Saaten Union, Maissadour, Caussade, HR Smolice, Małopolska Hodowla Roślin, Syngenta i wielu innych.

Możliwy dowóz lub wysyłka kurierem. 


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów