E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Sumi Agro

Aktywne filtry

SumiAgro

Firma Sumi Agro jest własnością japońskiego koncernu Sumitomo Corporation, który działa w wielu branżach na całym świecie. Wśród nich jest również Sumi Agro - jedna z wielu firm związanych z rolnictwem. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i sprzedażą środków ochrony roślin, a także doradztwem rolniczym oraz wykonywaniem badań polowych. Kieruje się przede wszystkim wspieraniem rolnictwa oraz rozwoju gospodarstw rolnych i sadowniczych. Wszystkie działania wykonuje w oparciu o  bezpieczeństwo środowiska naturalnego i owadów zapylających. 

O firmie SumiAgro

Początki koncernu Sumitomo Corporation sięgają at 20. XVII wieku. W Europie Sumi Agro pojawiła się w 1992 roku, rozszerzając swoją działalność na kolejne kraje, między innymi Węgry. W Polsce spółka rozpoczęła działalność w 1994 roku. Dwa lata później wypuściła na rynek Mospilan 20 SP -  jeden z najczęściej stosowanych insektycydów w kraju. W 2012 roku dzięki włoskiemu producentowi SIPCAM, Sumi Agro zyskało  dostęp do całego europejskiego rynku środków ochrony roślin. W 2017 roku zakupiono FUTURECO Bioscience, co pozwoliło na rozszerzenie oferty o biologiczne środki ochrony i biostymulatory. Przez cały czas opracowuje i wprowadza na rynek coraz nowsze, skuteczne rozwiązania, które zaspokajają potrzeby i dają najlepsze efekty ochrony przy najniższych kosztach. W ten sposób do dziś wspiera rozwój gospodarstw rolnych i sadowniczych.

Oferta SumiAgro

Sumi Agro wśród bogatego asortymentu swoich produktów oferuje między innymi nawozy specjalistyczne, biostymulatory, herbicydy, insektycydy, fungicydy i akarycydy. Wszystkie środki ochrony roślin tej marki cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak można wymienić trzy z nich, które zdecydowanie królują nad innymi.

Mospilan 20 SP to preparat powstały w 1996 roku, który stał się jednym z najczęściej wybieranych insektycydów w Polsce. Ma działanie kontaktowe i żołądkowe, działa selektywnie wobec owadów pożytecznych. Na roślinie wykazuje działanie powierzchniowe, wgłębne, i systemiczne. Ma zastosowanie w uprawach rolniczych, sadowniczych, warzywnych i lasach. Podawany jest między innymi w uprawie ziemniaka, rzepaku, jabłoni, wiśni i czereśni, śliwy oraz truskawki. Zwalcza takie szkodniki, jak przędziorek owocowiec, stonka ziemniaczana, słodyszek rzepakowy, mszyce, chowacz podobnik, pryszczarek kapustnik, owocnica jabłkowa, bawełnica korówka, owocnice śliwowe i opuchlaki.

Kolejnym znanym produktem Sumi Agro jest Inazuma 130 WG -  insektycyd o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Natychmiast zabija szkodniki już żerujące na uprawie. Stosowany jest między innymi w uprawach: : pszenicy ozimej, rzepaku ozimego, tytoniu, lnu włóknistego i oleistego, śliwy, pomidora, oberżyny oraz roślin ozdobnych uprawianych w gruncie i pod osłonami. Okres karencji dla rzepaku ozimego i lnu oleistego wynosi 28 dni, a dla śliwy, pomidora i oberżyny - 14 dni. Zwalcza takie szkodniki, jak chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny, słodyszek rzepakowy, chowacz podobnik, pryszczarek kapustnik, jątrewka pospolita, wciornastek wiele innych. Preparat może być stosowany przez cały okres wiosennej wegetacji rzepaku, oraz jesienią do zwalczania pchełki rzepakowej i tantnisia krzyżowiaczka. Oprysk przeciw insektom powinien być przeprowadzony tak, aby każda część rośliny była pokryta cieczą.

Ortus 05 SC to z kolei preparat przędziorkobójczy o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Wykazuje działanie powierzchniowe na roślinie. Zwalcza wszystkie stadia ruchome różnych gatunków przędziorków, również te uodpornione na inne związki czynne. Jest odporny na zmywanie i zapewnia ochronę nawet do 7 tygodni.  Substancja powinna być aplikowana na całą roślinę tak, aby pokryć cieczą użytkową także dolną stronę liścia. W przypadku, gdy występuje duże zagęszczenie i duża masa liściowa roślin, do cieczy użytkowej należy dodać środek zwilżający. Swoje zastosowanie znajduje w uprawach: jabłoni, gruszy, śliwy, agrestu, maliny, porzeczki białej, porzeczki czerwonej, porzeczki czarnej, truskawki, winorośli. Może być podawany również w uprawach pod osłonami, między innymi cukinii, oberżyny, papryki, pomidora i ogórka, a także roślin ozdobnych oraz w szkółkach leśnych drzew liściastych i iglastych. Okres karencji dla poszczególnych gatunków różni się od siebie. Dla buraka cukrowego i winorośli wynosi 28 dni, dla jabłoni, gruszy, porzeczki czarnej, czerwonej i białej - 21 dni, dla śliwy, agrestu i maliny 14 dni, z kolei dla papryki, ogórka, pomidora, oberżyny, cukinii i truskawki 7 dni.

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie