E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Basf

Aktywne filtry

BASF

BASF to największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie. Nazwa powstała jako skrót od Badische Anilin- und Soda-Fabrik. Produkuje bardzo skuteczne środki ochrony roślin, w tym fungicydy, herbicydy, insektycydy, a także zaprawy nasienne i regulatory wzrostu. Ich działanie przyczynia się do poprawy jakości i wzrostu plonów. W swoich działaniach firma stawia przede wszystkim na nowoczesne technologie, dzięki którym w bezpieczny sposób wpływa na zachowanie zasobów naturalnych.

O firmie BASF

Firma BASF powstała w 1865 roku. Na terenie Polski pojawiła się już w marcu 1907 roku. W 1925 roku sześć największych niemieckich firm, w tym i BASF, łączy się w I.G. Farbenindustrie AG. Podczas okupowania Polski przez Niemcy i Związek Sowiecki (1939 - 1945) I.G. Farben buduje w Oświęcimiu kompleks fabryczny, zajmujący się wytwarzaniem syntetycznego kauczuku - Buna. Wówczas korporacja wchodzi w kontakt z obozem zagłady Auschwitz-Birkenau. Budowę przerywają wydarzenia wojenne. W 1950 BASF ma pierwsze kontakty handlowe z przetwórniami bawełny w Łodzi. Po wojnie, do 1953 roku I.G. Farbenindustrie AG zostaje rozwiązana. 

W 1898 roku BASF jako jedna z pierwszych niemieckich firm chemicznych otwiera swoje przedstawicielstwo w Polsce. Zostają otwarte oddziały w Katowicach, Łodzi i Poznaniu, a następnie także w Warszawie. Do najważniejszych produktów należą środki ochrony roślin, nawozy sztuczne, a także karmy dla zwierząt i taśmy wideo.

Spółka BASF Polska Sp. z o.o. powstała w 1992 roku, a już rok później sprzedaż w kraju sięga w przybliżeniu sumy 130 milionów DM. Siedem lat później otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Kutnie. W 2015 roku ma już pięć własnych zakładów produkcyjnych. W 2018 roku przenosi swoją siedzibę w Warszawie  do biurowca West Station II. Rok później zakończyła się rozbudowa zakładu produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej.

Oferta środków ochrony roślin BASF

Wśród oferty firmy BASF znaleźć można wiele preparatów grzybobójczych, owadobójczych, zapraw nasiennych oraz regulatorów wzrostu. Jednym z najpopularniejszych środków z asortymentu BASF jest Signum 33 WG. Jest to środek grzybobójczy  w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej. Służy do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego, wyróżnia się wielokierunkowym działaniem, również wyniszczającym. Zwalcza choroby grzybowe warzyw, roślin sadowniczych, jagodowych, roślinach ozdobnych i ziołach. Ma również wpływ  na poprawę zdolności przechowalniczych. Skutecznie działa między innymi na: mączniaka rzekomego, alternariozę ziemniaka, czerń krzyżowych, szarą pleśń, rdzę cykorii, białą plamistość liści truskawki, brunatną zgniliznę drzew pestkowych oraz rizoktoniozę.

Równie popularnym środkiem jest Priaxor EC. Ma on formę koncentratu do sporządzenia emulsji wodnej. Ten fungicyd ma działanie układowe i translaminarne, dzięki czemu część substancji wnika do wnętrza liści i jest magazynowana, co wydłuża działanie zapobiegawcze. Zwalcza takie choroby, jak: brunatna plamistość liści zbóż, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna septorioza liści, plamistość siatkowa i rynchosporioza zbóż. Powinien być stosowany głównie zapobiegawczo lub po zaobserwowaniu pierwszych objawów chorób. Podawany jest w uprawie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i jarego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.

Wgłębnie, układowo i translaminarnie zaś działa Cabrio Duo 112 EC. Ma on formę koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Ten grzybobójczy preparat stosuje się zapobiegawczo i interwencyjnie, jako oprysk przy użyciu opryskiwaczy ręcznych i polowych. Chroni między innymi ziemniaka, pomidora, cebulę, sałatę i ogórka. Jest odporny na zmywanie, posiada krótki okres karencji i ma bardzo wysoką skuteczność działania.

W uprawie rzepaku ozimego polecany jest środek Caryx 240 SL. To regulator wzrostu i rozwoju roślin a także preparat grzybobójczy w jednym. Stosuje się go zapobiegawczo, interwencyjnie oraz wyniszczająco. Doskonale zwalcza choroby grzybowe, zapewnia odporność rzepaku przed okresem zimowym i jest bezpieczny do stosowania nawet przy niskich temperaturach. Sprawia, iż łany są bardziej stabilne i mają wyrównane kwitnienie.

Kolejny regulator wzrostu od BASF to Medax Max. Ma postać granul do sporządzenia zawiesiny wodnej o działaniu systemicznym. Stosuje się go w uprawach pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, żyta, pszenicy jarej, jęczmienia jarego i owsa. Redukuje wzrost roślin i zapobiega wyleganiu. Wykazuje działanie niezależnie od warunków pogodowych i temperatury, dzięki czemu może być podawany w trakcie całego sezonu. Jest niezwykle skuteczny w swoim działaniu oraz bezpieczny dla upraw.

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie